Wpis z mikrobloga

Mirki, podłączał ktoś z Was moduł radiowy 433MHz FS100A do #raspberrypi ?
Chce sterować tym bezprzewodowymi gniazdkami. Problem w tym, że zasięg to ma bardzo krótki. Bez anteny, by odczytać kod, muszę przykładać pilota do samego odbiornika. Z antenką (17 cm kabelkiem) zasięg zwiększa się do kilkunastu cm. Może być tak, że ten układ jest uszkodzony? I przez to ma tak mały zasięg?
#elektronika
  • 8
@arrival88: poradziłeś sobie z problemem? Od startu mam podobne problemy z odbiorem. Chociaż jak puszcze nadawanie nadajnikiem z zestawu jakiś kod, to odbiera bez problemu. Niestety gniazdka ledwo co zczytany kod po wysłaniu nie łapią, ale odległość jest sporawa.
@azer: niestety nie. A z nadajnika z zestawu na jaką odległość Ci łapie? Ja mam jedną malinkę, więc za bardzo oddalić nie mogę. Ale nadajnik działa sporo lepiej, bo z kilku metrów łapią mi bezprzewodowe gniazdka. Szkoda, że z odbiornikiem jest problem, bo chciałem odczytywać dane z czujnika do stacji pogodowej. Kręciłem potencjometrem, jak koledzy wyżej radzili, ale nic to nie dało. Zastanawiam sie, czy nie kupić drugiego zestawu na test,
@arrival88: sorki nie badzo mam czas natesty z podłaczaniem nadajnika i odbiornika do dwóch malinek. Czujnik ze stacji pogodowej? Chciałeś sczytać wszystkie temperatury? :-) Jak będę miał więcej wniosków to się podzielę. Na razie nie wiem czemu nie łapie mi jednego gniazdka, kody mam okej.
@azer: Wracając do tematu, kupiłem jeszcze dwa moduły FS100A (bo kosztują grosze). Jeden z nich też miał słaby zasięg, ale drugi już działa całkiem ładnie, a oba mają identyczną antenę (kabelek). Także, mogę powiedzieć, że coś było nie tak z tamtym układem.