Wpis z mikrobloga

Czy to ja jestem #!$%@??

Macbooki #!$%@? mnie prądem (m1 i m2 air), zarowno na fabrycznej ladowarce jak i ladowarkach GaN Ankera i Satechi (chyba 60w i 165w). Z iPhone jest to samo. #!$%@?ą w domu i na wyjazdach. Obecnie jestem w hotelu i tu #!$%@? mnie tak, ze czuje kopnięcie jakbym sie naelektryzował kocem za kazdym razem jak biore telefon lub maca do reki. Wczesniej mialem jeszcze kilka macbookow i bylo to samo (charakterystyczne wibrowanie obudowy podczas przesuwania palcem). Przewody kopią tak, jak czasami zasne z kablem w lozku to końcówa mnie kopie i sie budzę XD wlasnie przed chwila iPhone podpiety do ladowarki mnie kopnal przez sen i sie obudzilem

O co tu kurde chodzi?

#elektronika #apple #macbook #anker
  • 70
@sowizdrzau cos w tym jest xd, ale przestaje mnie to smieszyc, bo sobie uswiadomilem, ze notorycznie kopią mnie klamki, przyciski od windy, a ostatnio maslo w biedronce mnie jeblo az sie wydarłem

Ja zanim dotkne czegokolwiek metalowego dotykam to kluczem, zeby rozladowac napiecie XD to moja rutyna jak codziennie wychodze z domu

Ale to moze nie powod a skutek tego, ze apple chce naelektryzować
@upodlator: powinieneś być w stanie rozróżnić jebnięcie od elektrostatyki - jak się nazbiera ładunek od chodzenia po wykładzinie jest jedno mocne uderzenia i potem, rozładowany możesz sobie macać urządenie - od kopania prądem który przez ciebie i urządzenie przepływa. W drugim przypadku ponowne dotykanie (szczególnie uszkodzoną skórą) urządzenia będzie powodować uczucie kłucia, mrowienia lub będziesz mieć wrażenie, że urządzenie jest bardziej szorstkie niż naprawdę.
Jak będziesz wiedział która to opcja to