Wpis z mikrobloga

Jest jakis mirek ktory posiada monitor 21:9? Jak wyglada uzytkowanie na codzien takiego dziwadla? Moge w miare tanio kupic taki monitor w 29" i zastanawiam sie czy warto czy moze lepiej poczekac jeszcze troche na ukonstytuowanie sie 4K. Sa jakies powazne problemy z kompatybilnoscia w grach i programach przy takim formacie obrazu?

#pcmasterrace
  • 16
@Terry_Tibbs: @kobiaszu: Jak miałeś okazję kiedyś spędzić więcej niż godzinę przy 2 monitorach to 21:9 postawione na biurku wcale nie będzie dziwadłem, tak na prawdę to ~1 monitor FHD 23" i jeszcze 1/3 takiego monitora dostawiona na szerokość (lub chyba 2x17" 4:3 obok siebie, bez ramki). Jak postawiłem go na biurku to wydawał się całkiem naturalny i mi osobiścię się podobał - polecałbym wybór, któregoś z modeli z regulacją wysokości
@Terry_Tibbs: Nie znam dokładnej odpowiedzi, nie grałem na tym monitorze, bo mój ultrawide miał tragicznie nierówne podświetlenie i finalnie staneło u mnie na QHD 16:9. Mimo, że rozdziałka daje +30%, to co do fspów raczej spodziewałbym się spadku ~20%.
@Terry_Tibbs: używam 29' od LG, naprawdę warto - do niestandardowych proporcji przyzwyczaisz się szybko, a w grach sprawdza się super, zwłaszcza w fpsach, ścigałkach, tps ( ͡° ͜ʖ ͡°) Praktycznie prawie każdą grę da się uruchomić bez problemu w 21:9, jest forum wsgf które opisuje kompatybilność danych gier z ultrawide - są tam też różne fixy, gdy gra domyślnie nie wspiera tej rozdzielczości, itd.

@Arthes: @Terry_Tibbs: od roku 3440x1440 34" 100Hz z g-sync nie wracam do 16:9, następny krok to coś +40" 21:9 z 4K, nie umiem na siłę nawet wymyślić jakiejś wady UWA, praca, net, edycja foto video, zabawa same zalety. Znam tylko 1 tytuł któremu brak natywnego 21:9 - Unravel, zmiana w bitach i działa cacy
rauf - @Arthes: @Terry_Tibbs: od roku 3440x1440 34" 100Hz z g-sync nie wracam do 16:9...
@rauf: Wlasnie przed chwila znalazlem ten kanal, na 34 cale niestety nie mam kasy. Czy uwazasz ze na 29" bede mial podobne wrazenia czy lepiej sie wstrzymac i dozbierac? Sa dosyc drogie i dochodzi kwestia wymiany GPU bo ten ktory mam nie uciagnie przyzwoitego fps w takiej rozdzielczosci.