Wpis z mikrobloga

#photoshop #windows
Istnieje coś takiego jak folder czcionek? Tzn. żeby wgrać czcionki trzeba je skopiować do windowsowskiego folderu "Czcionki".
Ale mam paczkę polskich czcionek (100 sztuk). I chciałbym je jakoś pogrupować, żeby nie szukać ich w stosie czcionek w photoshopie gdzie mam ich ponad 1000.
  • 6
  • Odpowiedz
@kalisper: ja się z taką opcją nie spotkałem, żeby w PS coś sensownie grupować. Jedynie to co w miarę niedawno doszło - sortowanie według klasyfikacji, ulubionych czy "podobieństwa".

Z drugiej strony są programy w stylu nexusfont, które mogą ci udostępnić foldery z fontami lub dowolne grupy w czasie gdy są odpalone, przydatna opcja dosyć.
  • Odpowiedz
@kalisper: ściągnij sobie prawie dwudziestoletni (!) program The Font Thing. Możesz tam instalować/odinstalowywać lub wręcz tylko podpinać na chwilę foldery z fontami - foldery, które mogą leżeć w dowolnym miejscu na dysku!

Generalnie poszukuj w Murzynach ( ͡º ͜ʖ͡º) hasła "font manager"
  • Odpowiedz
@npwjsn: To w ogóle jeszcze działa? Bo zawsze mi się wydawało, że zakończyło karierę w czasach Windows 2000/XP, bo nie obsługiwało połowy standardów. IMHO NexusFont przejął pałeczkę w tej kategorii.
  • Odpowiedz
@TwigTechnology: trzeba by potestować, bo dawno tego nie odpalałem. IMO obsługuje TTF i OTF, a to raczej wystarczy dla dowolnego Windowsa z folderem Fonts.
P.S. W każdym razie na 98 działał ;)
  • Odpowiedz