Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki. Ostatnio kupiłem telefon na olx, po przyjściu do mnie (wczoraj) okazało się, że mocno się grzeje, ledwo po 3 minutach użytkowania był już bardzo ciepły. Wziąłem go do szkoły do kolegów z licbazy (mat inf ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), żeby go zdiagnozowali. Wybadali, co też umknęło moim oczom, że gdy wyświetla białe tło, to na ekranie coś widać. Jest to tak jakby screen z jakiejś gry (tytułu nie pamiętam). Powiedzieli mi, że powstało to prawdopodobnie przez to, że właściciel grał w grę, fon się przegrzał i wypaliło na ekranie te ciemniejsze piksele. Sami się dziwili, bo czegoś takiego nigdy nie widzieli. Sprzedawca nie poinformował mnie o tym fakcie, a ja dokonałem zakupu (mam screeny na to).

Poszperałem w internecie i podobno mogę skorzystać z rękojmi link
Ale na stronie olx jest coś o reklamacji Postępowanie reklamacyjne
I teraz właśnie nie wiem, to sprzedawca ma rozpatrywać reklamacje czy olx?
Mam sprzedawcy wysłać pismo, że chcę odstąpienia od umowy na podst. rękojmi? A w oddzielnej paczce telefon? Czy najpierw się z nim skontaktować?

Stąd moja prośba do was, byście mnie pokierowali. Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji i nie chciałbym tego zepsuć. To jak Mirki? Pomożecie?

tldr: telefon ma wadę, o której sprzedawca nie powiedział, reklamacja, co robić

#olx #android #telefony #prawo #elektronika #pytaniedoeksperta #samsung #smartfon #pytanie
  • 17
@MeetU: Wszystko zalatwiasz ze sprzedawca, nie z olx. Poinformuj sprzedawce o tym, a potem odeslij telefon i dolacz pismo (w googlach znajdziesz wzory) ;)

Olx zawsze zaleca odbior osobisty, oni nie pomagaja pozniej w takich sprawach..
Zakladam, ze sprzedajacy to osoba prywatna.
@nika612: @ripp1337: @MRacheron: @sorhu: Wysłałem sprzedawcy zdjęcia, ale on twierdzi, że nic na nich nie widzi... Zarzeka się, że wysłał telefon sprawny beż żadnych wad ukrytych. Na zdjęcia trzeba patrzeć pod kątem, bo na monitorze komputera nie widać. Co polecacie? Zanieść go do serwisu gwarancyjnego? Mogą mi jakoś potwierdzić, że ma wadę spowodowaną użytkowaniem sprzedawcy?
Ekhm. Właśnie chcę, bo on się upiera, że wady nie ma. Spróbuję jutro zanieść do serwisu gwarancyjnego. Po coś musi istnieć rękojmia.
Jak się nie będzie tępić takich zachowań to Januszerka dalej będzie hulać.
Tak, dałem się wydymać, bo głupi zgodziłem się na pobraniową, ale będę walczył do ostatniej deski.
Jestem młody i mam czas.
link
@MRacheron: Dzięki, zadzwonię jutro.
@MeetU: Tak to jest jak się chce zaoszczędzić na telu. Ja też kupiłem dużo taniej nowy ze sklepu, gdzie ktoś go zostawił bo brał abonament. Musiałem zobaczyć na żywo. Jak Olx to tylko z odbiorem osobistym.
@luki201: Wcale na nim nie zaoszczędziłem. Po prostu był w lepszym stanie niż odpowiedniki na allegro, to stwierdziłem, że wezmę. Napisałem mu, żeby wystawił na allegro, ale głupi przystałem na jego propozycję pobraniowej.