Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuję kupić laptopa. Mógłby ktoś mi pomóc/doradzić na co konkretnie zwrócić uwagę? W sensie ile obecnie przydałoby się ramu, jaka co najmniej karta i procek, czy obowiązkowo dysk SSD czy HDD wystarczy (widziałem, że są mixy typu np. 120 GB SSD i 1 TB HDD - nie bardzo wiem na czym to polega), jaka firma jest obecnie "na topie", a jakiej ewentualnie unikać? Będę pewnie sporo grał w jakieś nowe gry, sporo po necie surfował, jakąś muzyczkę w tle puszczę z głośniczków i dość często też film pewnie obejrzę. Sam wygląd laptopa ma mniejsze znaczenie. Max cena jaką bym za niego chciał dać to 3500 zł. Wiem, że za tę kwotę to rakietę kupię stacjonarkę, ale komputer stacjonarny mnie obecnie nie interesuje, tylko laptop. Sprzęt z logiem jabłuszka mnie nie interesuje :p Ekran od 15,6" w górę (do tych 17 z hakiem). Gdyby ktoś kto jest na bieżąco z tym mógł jeszcze dodatkowo polecić jakieś konkretne modele to byłoby super. Z góry dzięki za pomoc ;)

#komputery #laptopy #laptop #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 8
@Skromniacha: Lenovo Y700 jeśli chodzi o granie, ogólnie to SSD w takiej cenie do tego laptopa nie dostaniesz, ale możesz zawsze wymienić. RAMu to minimum 8GB, HDD już są stare, ale masz więcej miejsca, za małą cenę.
@Skromniacha: a tak ogólnie to chcesz grać w nowości czy jakieś sieciówki typu lol CS?
No bo już lepiej jakiejś lepszej marki, te lenovo to nie są jakościowo za dobre.. ale bebechy mają dość mocne jak za taką cenę
@dlugopis1: raczej w nowości. Mało będę grał w sieciówki (kiedyś grałem w LoLa, w CSa ostatnio też, w CODa 2, ale do tego sprzętu wielkiego nie trzeba było - jeszcze na starym laptopie mi obie idą także jest git). W sieciówki już prawie nie gram, a mam ochotę jakieś nowe gierki poprzechodzić :)
@dlugopis1: No laptop fajnie jakby był solidny, bo w różnych położeniach będę go używał i w różnych miejscach. Często będę pewnie zamykał i otwierał klapę, więc dobrze jakby zawiasy miał dość mocne. Ale i tak najważniejsze to co w środku, a jakieś podświetlane klawiatury czy 100 wejść USB to mniej ważna sprawa. Generalnie system bym sobie zainstalował na SSD i jakieś ważniejsze, używane w pracy programy (jak np. AutoCAD), a reszta