Wpis z mikrobloga

Podobno to kot wybiera człowieka, a nie człowiek kota. Ta kotka chodziła za mną od dwóch wieczorów, kiedy wracałem z siłowni. Pewien napotkany pan powiedział, że raz omal nie wpadła pod samochód.

Od dawna chciałem mieć kota, więc tym sposobem mam nową współlokatorkę :) Kotka chyba była trochę udomowiona, bo potrafi korzystać z kuwety. Jeszcze nie zna swojego nowego domu, więc wszędzie węszy, niucha, chodzi, a najbardziej sobie upodobała przestrzeń na dywaniku przy łóżku (ʘʘ)

Tak na oko ma pewnie z 3-4 miesiące. Jeśli w okolicy nie zobaczę żadnego ogłoszenia że ktoś zgubił kota, to zostanie ze mną na dłużej. W poniedziałek po pracy idziemy do weta. Przy okazji, zna ktoś dobrego i w miarę niedrogiego weta we #wroclaw?
#kot #koty #pokazkota #znajda
Pobierz
źródło: comment_R2dMsBf7PeME2ueRlRgnWnLQD4TUnRbe.jpg
  • 75
@Janusz_Lubikwasa hm nie próbowałabym myć kota, a na pewno nie takiego świeżo w domu. Możesz ja obetrzeć ściereczką namoczoną w ciepłej wodzie i dobrze odciśniętą. Pierwsza wizyta u weta od 30 zl do 50-60 zależy co zrobi np. mój liczy za wizytę diagnostyczną 35, a reszta to leki. Pewnie dostanie coś w gabinecie na odrobaczenie i profilaltycznie odpchlenie, a później coś do domu do ponownego podania za jakiś czas :)
@Janusz_Lubikwasa to super! Będziesz miał przyjaciółkę na długie lata :) Zazdroszczę trochę bo mój kot to niedotykalski jest (ale to dlatego, że on jakaś traumę musiał mieć zanim do mnie trafił ). A z tym czekaniem na sterylke to uważaj na konowałów, którzy czasami mówią ze dopiero po pierwszej rui można.
@StaryZdzich: dostały do spróbowania wszystkie, łącznie z jakimiś lokalnymi wynalazkami. Te jadły najczęściej. Spróbuje te co pisałaś bo ich im nie dawałem.
@Janusz_Lubikwasa: Spytaj przy okazji o kocią białaczke. Moja znajda to ma. Zwracaj też uwagę na własną higienę po zabawie z kotem. Prawie na pewno kot brany z ulicy ma robaki.
Pamiętaj też jedno. To nie ty masz kota. To kot ma nowego niewolnika :)
Zwracaj też uwagę na własną higienę po zabawie z kotem.


@1Jurko: znaczy się mycie rąk po każdej zabawie i głaskaniu, czy jakoś bardziej szczegółowo?

Prawie na pewno kot brany z ulicy ma robaki.


@1Jurko: na odrobaczenie weterynarz da tabletki czy jak się to robi?
@Janusz_Lubikwasa dadzą ci u weta tabletki na odrobaczanie, zrob testy na fiv i felv to bedziesz wiedział czy kotka jest nosicielem (jeżeli tak to w przyszłości nie moze miec stycznosci ze zdrowym kotem bo moze go zarazic). Wet tez odrazu ci ja odpchli pewnie. A z tym myciem rąk po zabawie to bez przesady. Ważne żeby po czyszczeniu kuwety umyć ręce. A ze sterylka to 2 kg powinna mieć i możesz spokojnie
@thekes: nie musisz nic mówić, moja była miała też kotkę i nie wysterylizowała jej. I ta kotka co kilka miesięcy jęczała po nocach tak, że spać się nie dało. Dlatego ja się zastanawiać w ogóle nie będę, tylko od razu sterylizacja jeśli można.
@Janusz_Lubikwasa ja też kilka razy miałam okazję widzieć takie kotki i to było straszne, nie wiem jak ktoś świadomie może tak męczyć zwierzę. Nie mówiąc juz o tym, że człowiek też zaczyna dostawać na łeb jak kotka miauczy po nocach i się ociera. Dobrze, że masz świadomość co i jak. A jak kicia w ogole sie nazywa? :)
@1Jurko wiem, bo te karmy mają dodane aromaty, żeby koty chętniej je jadły. Gourment udaje lepszy a sprawdź skład - jak whiskas ma 4% mięsa w większości MOM. Takiego kota trudno potem przestawić na lepszą karmę, ba, czasem nie chcą jeść mięsa nawet przez to, ale polecam
Ja od kiedy przedstawiłam koty na lepsze żarcie to nie byłam u weta poza incydentami z pchłami (cholera wie skąd), a wcześniej to co i