Wpis z mikrobloga

@CamelCase: No ja ogólnie jestem za tym, żeby nie zastawiać na nikogo pułapek. Zwłaszcza, że może się okazać, że typ ma wrzody żołądka i wyląduje w szpitalu z krwawieniem. Niby sam jest sobie winny, ale osobiście wolałbym tego uniknąć ;)
Tylko trochę się waham czy będzie zainteresowanie.


@gobi12: Jeżeli będzie to ciekawie pokazane i z pomysłem to tak, ale jako utrudnienie będzie teraz sezon jesienno-zimowy i ludzie raczej nie będą się interesować hodowlą.

@romo86: Polecam tego mirka, piecze 2 razy :D
@miciek335: No ale właśnie chili w Polsce zaczyna się uprawiać w grudniu ;p Specjalnie czekam, żeby na bieżąco można było wykonywać wszystkie czynności, które są pokazane na filmach ;)
@gobi12: O, to może i ja się dołączę do malutkiej hodowli! Tylko szczerze mówiąc smakiem to mnie papryczki raczej nie powalają :D Nie jestem pewien jeszcze co do jalapeno, takiej surowej jeszcze nie próbowałem, a w pizzy większość smaku się traci, ostrością jest wg mnie idealna.
@miciek335: Żeby czuć smak superhotów, to najpierw sobie trzeba wyrobić tolerancje na kapsaicynę. Ja zresztą za najsmaczniejsze uważam chili o ostrości około 100k SHU. ;) A do uprawy zachęcam fajnie się ogląda jak coś rośnie ;)
via Android
  • 0
@czops Caroliny nie mam, bo nie było na rynku legitnych nasion. Same jakieś 3 pokolenia. A nie opłacało mi się oddzielnego zamówienia że stanów robić. :-)