Wpis z mikrobloga

Mircy spod #mirkomole! Głosowanie zakończone, wybraliście następujące tytuły! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Amerykańscy bogowie, Neil Gaiman
2. Bastion, Stephen King
3. Głos Pana, Stanisław Lem

W następnym głosowaniu zrobimy podział na gatunki, bo po tym pierwszym niektórzy mogą czuć niedosyt. Jeśli macie jakieś sugestie, pomysły, to podzielcie się nimi w komentarzach pod tym wpisem. Proszę też abyście na razie nie zgłaszali nowych książek, bo zrobi się bałagan! Na parę dni przed kolejnym wyborem zrobię osobny wpis przeznaczony na proponowane przez Was tytuły. Te, które do tej pory podaliście zostaną uwzględnione! Cała akcja była organizowana na szybko i jest trochę niedociągnięć, ale mam nadzieję, że zabawa spodoba się jak największej ilości osób! :)
  • 30
  • Odpowiedz
@MaupoIina: Siedzę w książkach (z racji pasji i - mam nadzieję - przyszłego zawodu) i mogę pomóc z doborem tytułów na następny raz. Pisałem już, że obecny się nie nada, bo ludzie wybiorą fantastykę, fantastykę i... fantastykę. Jeżeli tylko będzie wola w narodzie, to ja chętnie dołożę swoje trzy grosze.

@bigos555: Pisałem o nowościach. "Król" Twardocha, może "Ślady" Małeckiego...?

@thekes: @Warszawianka_01:
Wypadałoby zrobić minimum trzy kategorie:

1. Fantastyka
  • Odpowiedz
  • 0
@KonfederatZBaru ja bym dała też kategorię kryminał / thriller bo z tego co widzę to mirki również chętnie sięgają po tego typu literaturę, czemu faworyzowac fantastyke :p (tak, wiem, że mnóstwo Mirków ja czyta)

No i nie dawałabym klasyki, znaczy mogą się propozycje pojawiać, ale osobnej kategorii bym nie robiła. Bo wyjdzie, że czytamy sf, albo "starocie" albo nowości. A przecież jest tyle ciekawych książek pośrodku :)
  • Odpowiedz
@MaupoIina: Jeżeli mogę zaproponować coś odnośnie zgłaszania książek, to obok tytułu i autora niech zgłaszający wysili się trochę i napisze parę słów o czym jest książka, dlaczego warto ją przeczytać itp Można w zasadach tagu ustalić parę punktów, które trzeba będzie uwzględnić w takim opisie.

Podział na kategorie całkiem niezły zaproponował @KonfederatZBaru Ewentualnie dodałbym/wyszczególnił kamienie milowe w polskiej i światowej literaturze, tutaj można by się oprzeć o jakieś listy np. tę:
  • Odpowiedz
@thekes: @Urashima: Bardzo dobre pomysły. Szczególnie podpisuje się pod tymi "kamieniami milowymi", bo naprawdę co jak co, ale klasykę trzeba znać. Nie dlatego, że tak wypada i że na uniwersytetach przerabiają, ale dlatego, że mnóstwo kultury masowej czerpie z klasyki i naprawdę fajnie znać odniesienia, wyłapywać smaczki w filmach, serialach, w fantastyce, wszędzie. Nie musimy czytać Elizy Orzeszkowej, ale już Józefa Mackiewicza by wypadało, tym bardziej, że w szkołach jest
  • Odpowiedz