•  

Ostatnio organizowaliśmy spory zjazd fanów gier z serii #cossacks w lokalu BuddaPlay znajdującego się w Warszawie. Dostaliśmy 13 kopii gier od producenta w celu przeprowadzenia turnieju 1on1. 12 z nich po zakończeniu Kozackiej Buddy przekazaliśmy wolontariuszom pomagającym nam przy organizacji eventu i promocji naszego portalu w sieci, ale ostało się jedno konto, które mamy zamiar przeznaczyć na #rozdajo.

Jest to konto zawierające grę Cossacks 3 Deluxe Edition, której koszt zakupu na Steamie wynosi 29,99 euro.

Piszcie jaki element rozgrywki wspominacie najbardziej z którejkolwiek gry z serii Cossacks – może to być jednostka, budynek, bug… cokolwiek. :)

Wspominane konto rozlosuję pomiędzy komentujących.

#rts #gry #pcmasterrace #strategie #kozacy #esport

•  

@kozacy_org: Pamiętam jak zbudowałem mega armię husarzy, rozlokowałem ich w jakimś lasku i na chwilę zająłem się czymś innym, wracam do lasku,a super armii nie ma, w lasku była wieża która wszystkich wybiła :(

•  

Pamiętam jak przy sporej armii, jedzenie znikało w mega tempie i nagle wszyscy umierali z głodu ^^

•  
      D.........s

+1

@kozacy_org: najbardziej to wspominam bunty. Pewnego razu gram sobie zwykłego singla z very hardami, bitwa na kilka tysięcy jednostek, razem z okrętami. Dumnie ustawiłem jednostki w te znienawidzone formacje które nigdy nie działają, oddziały frontowe razem z armatami plują pociskami w szeregi wrogów, okręty liniowe bombardują wrogie okręty i brzeg. Czułem się jak Napoleon, chociaż epoka trochę nie ta xD

I co? YOU HAVE NO GOLD xD Dragoni strzelają we własnych pikinierów, armaty chcąc zniszczyć buntowników anihilują przy okazji moją armię (kto zna wielolufówki to wie jakie zniszczenie sieją), liniowce tracą zainteresowanie wrogiem bo obok siebie mają lżejsze okręty. Efektu końcowego gry nie muszę omawiać :P

A z błędów to sporo by wymieniać, formacje które nagle zatrzymują się i mają daleko w poważaniu ostrzał, zbugowane jednostki pędzące z prędkością siczowych tylko trzy razy szybciej. No i AI jest chyba tak napisane, że dopóki nie zniszczy wszystkich wież, to nie wchodzi do miasta armią. A jak raz zbudowałem jedną w takim dziwnym miejscu do którego nie mogły dosięgnąć moździerze, to mogłem sobie czekać dziesięć godzin, a tamte armie stały sobie dalej u siebie w mieście. A, i jeszcze jeden błąd co mnie denerwuje, czasami AI się zacuka i miasto wymiera mu z głodu na wczesnym etapie gry :|

•  

Piszcie jaki element rozgrywki wspominacie najbardziej

@kozacy_org: muzyka z akademii bardzo kojarzyła mi się z heroesami <3

•  

@kozacy_org: Ja najbardziej pamiętam grę Kozacy Europejskie Boje. Kiedyś w cdaction na końcowej stronie były takie oferty, gdzie można było zamówić grę. Miałem 11 lat i namówiłem rodziców, żeby mi pozwolili zamówić. Pamiętam jak dziś tą ekscytację, że za parę dni pogram sobie w wymarzoną gierkę. Zamówiłem swoją kopię za 79 zł na dane taty i czekałem...

Czekałem tydzień,

czekałem miesiąc,

czekałem pół roku...

Aż tu nagle parę dni przed urodzinami i Bożym narodzeniem dostaje awizo. Biegnę na pocztę i odbieram paczkę. Pudełko podobne do gry. Zanim otworzyłem to zdążyłem włączyć mojego pentiuma 3 500mhz z 124mb ramu i wysunąć tackę cd-romu. Otwieram pudełko... a tam okulary dla taty.

Zonk. Nigdy nie pograłem w Kozaków. Może teraz się uda?

•  

Dzięki za odpowiedzi. Z tych wspominek aż poleciała mi łezka po policzku. (╯︵╰,)( ͡º ͜ʖ͡º) Czekam jeszcze na kilka osób i kończymy #rozdajo wieczorem.

•  

Gdy miałem 6 lat pamiętam tą gierkę była cudowna razem z tatą w nią grałem z chęcią przyjąłbym ją i znów tylko w nowej wersji zagrał :) A pro po Kozacy mi przypominają mi czasy dziecka :D

•  

Kurde, za żadną grą mi się tak nie tęskniło jak za Kozakami :D Tyle lat już minęło od European Battles. Żeby zrozumieć przyjemność, jaką daje ta gra, nieprzekonanym bądź niechętnym tego typu RTSom polecam zagrać solo husarią na półwyspach, aż miło patrzeć jak po wyjściu z barek zalewają wrogie bazy, a po dograniu artylerią koszą defensywę jak nikt :D Nawet jak nie wygracie tutaj, to i tak polecam starsze części, w nowych Kozaków jeszcze nie grałam, ale trza nadrobić jak najszybciej :P

•  

@kozacy_org: najbardziej to wspominam ogólną rozgrywkę w tej grze, nie mam w pamięci jakiegoś konkretnego momentu, całą grę wspominam najbardziej :)

•  

W wieku 8-9 lat grając w cossacks wybierałem Algerie tylko i wyłącznie ze względu na łuczników w koszarach ^^.
      Pamiętam jeszcze, że po grze miałem w głowie nutkę z wchodzenia do budynku typu koszary XVIII, no i jakże mógłbym zapomnieć o lanach granych z tatą i wujkiem (specjalnie dla tej gry kupiliśmy swich żeby można było połączyć RJtką kompy) ależ to było wydarzenie wtedy nawet kompy z jendego końca miasta na drugi wieźliśmy (stacjonarne oczywiście).

Jedyny minus to był " Program dmcr.exe przestał działać " dlatego też mając 3 część gry mam nadzieję że już ten problem został roziwązany

Pozdrawiam :>
      PoVer

•  
      D.........s

+1

Wszyscy tak się husarią zachwycają, ale prawda jest taka że XVIII-wieczni duńscy strzelcy koszą ją zanim dolecą na odległość połowy zasięgu strzału ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kozacy_org: siema ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      To żaden bug, ale zawsze przyjemnie grało się na pt +10minut z sierotkami, które produkowały ogromne armie, a zapominały o obstawianiu kopalni i chłopków. Armia wychodziła z miasta, szybki rajd, wystarcza 15-30 siczów i dziękuję, dobranoc.
      No i zawsze śmiesznie kładą się jednostki, które stłoczone w kupę dostawały celny strzał z armaty. Nie wiem, dlaczego, ale ta animacja, kiedy kilkadziesiąt żołnierzyków pada w tym samym momencie, zawsze wywołuje u mnie uśmiech :)

Aha... coś jeszcze. Swój oryginał Powrotu na Wojnę pożyczyłem lata temu znajomemu księdzu, który dość niespodziewanie wyjechał na studia do Watykanu i zapomniał mi oddać (╥﹏╥)

•  

@Majku_: Historia z księdzem godna hollywódzkiego thrillera. Być może założyli w Watykanie tajne bractwo kozackie. :)

•  

@Davy__Jones: Nie szkaluj dobrego imienia najlepszej polskiej jazdy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@kozacy_org: ja z sentymentem wspominam serdiukow ;) całe zastępy produkowalem

•  

@tygry: A ja te 3 armatki wielolufowe postawione naprzeciwko setkom serdiuków. :P

•  

Kiedyś sporo grałem ze znajomymi albo po TCP/IP albo przez gamespy. Jednego razu wykorzystując bug, który pozwalał budować sporo dragonów z misji dyplomatycznej lub liniowce 18w. w tej samej cenie, wybudowałem właśnie kilkanaście takich liniowców i puściłem je na środek morza. Później pozbyłem się całego złota przez co się zbuntowały i tak na środku mapy była mała pułapka dla wszystkich co tam przepływali.

Innego razu miałem ciekawą rozgrywkę. 3vs3 na wyspy. Ja z jednym kumplem + jakiś randomowy koleś, chyba Rusek, przeciwko jakiejś innej drużynie. Moja drużyna była rozlokowana na wyspach po środku mapy. Wróg jeden był na dole, pozostali na górze. Rusek najbardziej po prawo atakował gościa na północ, ja poszedłem na południe, a mojego ziomka niszczył trzeci gracz. Przygarnąłem go na swoją wyspę, dałem trochę wsparcia i udało mu się trochę odbudować przez co chronił mnie od północy. Potem we trójkę skończyliśmy tego trzeciego gracza.

Raz grając ze znajomymi na gamespy, moja siostra chciała wejść na neta pogadać z jakimś chłopakiem na gg, a że nie chciałem jej puścić to zresetowała kompa... Ogólnie często też to robiła jak przegrywała ze mną w Heroes 3 :D

Takie przygody z Kozakami, których pierwszy raz zobaczyłem u kumpla i stwierdziłem, że muszę też mieć jak już dostanę nowego kompa :D

•  

@kozacy_org: na armatki co innego było: c

•  

@kozacy_org pamiętam jakiś zajebisty budynek tylko nie pamiętam nazwy

•  

Grałem w kozaków od jakiegoś 2006 roku (multi). Teraz gram sporadycznie to już moje 10 lecie z tą grą . Zawsze podobało mi się to, że ile bym lat nie grał to i tak taktyki zmieniały się co chwila i tak na prawdę można ulepszać tą grę. Dobrym przykładem była moja pierwsza, najukochańsza rulka czyli AoP. Gdy zaczynałem tylko nie liczni znali piękną taktykę na 2 fronty w walce prusy-dania. Na początku stawiało się 5 koszarech 18th, a 6 po markecie. Po markecie grało się na 3 koszarki 17th 6 18th i 7/8 stajni. Później zmieniały się rodzaje handlu w markecie i od razu grało się z jedną stajnią i koszarką 17th więcej. Z czasem wymyślono, że muszkieterowie muszą grać w formacjach. Myślałem, że to jakiś żart, ale po testach w edytorze okazało się to strzałem w dziesiątkę(choć gra przez kampowanie bardzo się pogorszyła). Kolejne ulepszenie to stawianie koszarek na granicy terytorium. Gdy pierwszy raz to zobaczyłem to od razu pomyślałem (co za noob) jak się później okazało to był kolejny strzał w dziesiątkę. To pokazuje, że wysokiej rangi gracz grający w 2006 roku mógłby dostać od przeciętniaka z 2016roku. przez te 10lat wiele się zmieniło i myślę, że z c3 może być to samo. Liczę na rozkwit c3 i powroty starych graczy, oraz że kiedyś się ja zamienię c1 na c3 :)

•  

Husaria królem kozaków jak lew królem dżungli( ͡° ͜ʖ ͡°), a nie jednak nie

•  

@kozacy_org: Salwa ze 100 armat ustawionych w formację na wzgórzu. Coś pięknego.

•  

@kozacy_org: ja to najlepiej pamietam jak przypadkowo ustawiłem kilka wielolufowych za moimi zolnierzami i uwalilo mi caly oddział :<

•  

Mnostwo armii w liczbach parzystych, rozbudowa i atak. Chociaz najlepiej było atakować wcześniej Zagralbym znowu.

•  

@kozacy_org: najlepsze było ustawianie produkcji na husarie i spamowanie wroga hordami polskich jeźdźców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Mi się przypomina fortyfikowanie wszystkiego. Wszędzie miały być mury i wierze.

•  

Mimowolnie i niezamierzenie ;) pamiętam bug w Cossacks 3, czyli blokujące się jednostki przy wejściu na most pod ostrym kątem, tuż przy barierce mostów :) No cóż!

•  

No panowie i panie, dopiero wracam do domu, więc jeszcze można pisać! :) Dodajcie tagi #cossacks i #kozacy do obserwowanych, ponieważ jeśli utrzymamy dobre kontakty z wydawcą oraz producentem gry, będziemy częściej serwować #rozdajo lub innego rodzaju konkursy. :)

+: D.........s
    •  

And the winner is: @Olivaster (zgłoś się na priv). Zdaję sobie sprawę, że historia może być zmyślona, ale jak miało być losowanie, to było losowanie, chociaż najbardziej spodobały mi się opisy @Davy__Jones i @ShowTimeRBN. Nie martwcie się, będziemy jeszcze robić #rozdajo, a tymczasem zapraszam wszystkich, czyli:
      @hjehjehje @bartan1002 @Frenzel @RPG-7 @dzdeem1991 @filip-zielinski-andrysiak @Alasthor @brejak @donn_pedro @tygry @Pluszek @Majku_ @pover @mACIOR @ballistis @kacper-kidala @abdonaty @Breaq @Jezykkk @Jim_Brawura do obserwowania tagów: #cossacks #cossacks3 #kozacy

+: Frenzel, D.........s +1 inny
    •  

@kozacy_org: Dzięki! Pierwszy raz coś wygrałem. A historia jak najbardziej prawdziwa :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Daj plusa jeśli kochasz swoją babcię,
    Scrolluj dalej, jeśli chcesz żeby umarła. #babcia #dzienbabci

odpowiedzi (100)

#anonimowemirkowyznania
    Bez okazji kupiłem dziś dziewczynie 0.5l czystej po to aby napić się wieczorem razem z nią. Generalnie ona mało pije alkoholu a jak zdarzy się to babskie karmi 0 alkoholowe, jakieś piwa smakowe itd. Ja ją do niczego nie zmuszam ale chciałem napić się czystej w jej towarzystwie i jak ona chce to poczęstuje . I jej mówie na początku że kupiłem bo chcę napić się wieczorem, miło spędzić czas i ona również może zrelaksować się przy kieliszku. Ona tak na mnie patrzy z zdziwiniem i pyta co robię. To mówię to co wcześniej a ona co ty kombinujesz co ty robisz itp. Lekko już zdenerwowałem się i głośniej powiedziałem że chcę tylko napić się. Wtedy zaczęła się inba no kurwa mać ludzie o takie coś robić awanture... Krzyczenie że co ja odpierdalam, że chcę ją upić i wykorzystać hahaha no takie gadanie. Mówie jej że kurwa chce się tylko napić a ona zaczęła wymyślać że co ja alkoholik jestem że chcę ją upić i przelecieć... Normalnie ręce mi opadły i siedzę w drugim pokoju i popijam samemu a ona obrażona siedzi wielka księżniczka kurwa mać. #logikarozowychpaskow over 9000 i wymyślanie problemów gdzie ich nie ma. Facet chce dobrze zrobić ale babie nie dogodzisz bo zawsze jest kurwa ALE i z dupy problem w jej głowie .

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
    Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
    Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
    pokaż całość

odpowiedzi (134)

Kontrola z rana pobudza lepiej niż podwójne esspresso. #ciezarowki #pracbaza

odpowiedzi (73)