Wpis z mikrobloga

jest tu jakiś mirkojanusz od remontów?

Remontuje łazienkę w przedwojennej kamienicy, zacząłem od zdarcia starych płytek i tak:

1 ściana - cegła i odchodzący pod palcami stary tynk
3 ściany - ścianki z pustaka, wmiare równe

na każdej ze ścian resztki kleju do płytek.

Poradźcie co teraz - zedrzeć tynk z tej pierwszej ściany do cegły i zrobić nowy (jaki tynk? co pod nim? jakie warstwy)
Te 3 ściany co z nimi zrobić? Cienka warstwa tynku? Nie chcę zamawiać fachowców bo mam czas i ochotę zrobić to sam a przy okazji się czegoś nowego nauczyć.

generalnie niech ktoś usystematyzuje jak teraz powinienem na daną ścianę potraktować. Będzie to łazienka i po części ścian będzie spływała woda - prysznic bez kabiny.

Chwała i dzięki tym którzy pomogą :).

#remontujzwykopem #remont #budowa #budowictwo #tynk #tynkarz #przebudowa
  • 28
@mateks: Grunt służy temu by drobinki sypkiego materiału scaliły sie ze sciana oraz zeby sciana zyskała przyczepnosc. Jak dasz folie bez gruntu to moga ciagnac sie resztki pylu z cegly czy pustaka. Więc gruntuj pod.
A jaki to juz wszystko jedno ważne by był głęboko penetrujący i na ile ci $$$ pozwala
@soft1house: oki poleci grunt głębokopenetrujący :)

a na sam koniec już po wyrównaniu, zagruntowaniu wszystkich ścian, nałożeniu folii w płynie - potrzeba gładzi gipsowej czy może pod płytki gładzi się nie kładzie?
@plazma: jasna sprawa że wszystko z poziomicą :))) dzięki raz jeszcze wszystkim. W piątek/sobotę wchodzę do łazienki i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na pewno będę wołał i wrzucę fotki!
pozdr