Wpis z mikrobloga

@blekitny_orzel: Some jeszcze nie ograłem, ale Penumbra Black Plague i Overture to jedne z moich ulubionych horrorów. Soma rzeczywiście odstaje jakościowo od Amnesii lub Penumbry, czy taki styl ci nie odpowiada po prostu?
@blekitny_orzel: Kurcze właśnie odniosłem odwrotne wrażenie, że w Penumbrze masz całkiem sporą swobodę. Często kilka kierunków do eksploracji i czasami trzeba było nawet wracać. Choć o swobodzie jak z Silent Hilla 2 można zapomnieć.
@bzykacz: w Penumbre nie gralem. Wiesz co, to imho zależy od tego w co gram. Jak gram w platformówkę to oczekuję że zasuwam na prawo i fabuła jest nieważna zasadniczo. Ale jak gram w jakąś grę gdzie fabuła jest ważna to chcę mieć wpływ na nią jakiś, chcę podejmować decyzje i takie tam. Dla mnie Soma to była taka platformówka z ciekawą fabułą jakby. Oczywiście że to nie była platformówka, chodzi
@blekitny_orzel: Wiem o czym piszesz. Też mam czasami wrażenie, że gry jako medium, która w swojej podstawie ma możliwość interakcji, coś z wielkim bólem daje możliwość graczowi rzeczywistego wpłynięcia na świat przedstawiony. Wiadomo to generuje koszta, ale powinno się to zmieniać na lepsze z czasem, a tego nie widać.
@bzykacz: Powiem ci, że jakoś tydzień temu skończyłem Wiedźmina 3. Mam bardzo mieszane uczucia. Bo z jednej strony miałem w pewnym momencie gry taki moment że "dobra, od tej pory gram takiataki charakter i mam #!$%@?" i czekałem aż gra nie pozwoli mi czegoś zrobić i okazało się że oni mają dokładnie linię fabularną dla takiego bohatera. I dostałem fajne zakończenia i w ogóle czułem się dobrze. Ale jednak
@blekitny_orzel: Są gry, które robią to dobrze Wiesiek, New Vegas. Trafiają w archetypy i mają spory wachlarz możliwości, ale są też takie jak Fallout 4, które poza pewien schemat 1 lub 2 możliwości nie pozwolą ci wyjść, a sygnują się rpgami z wolnością odgrywania postaci.
@bzykacz: weź idź Fallout 4... To co się stało z tą serią... Ale zastanawiam się czasem bo wiesz, Fallout 1 i 2 to graficznie dzisiaj średnio ale czasami serio się zastanawiam: a jeśli są gry na poziomie Fallout 1 i 2 ale z grafiką rodem z Fallout 1 i 2...? Są takie?