Wpis z mikrobloga

#skup #kzkgop #tvs #slask #zaglebie #gownowpis #gorzkiezale

Heh.. wywiad z jakimś zastępcą przewodniczącego kzk gopu czy kimś takim...
(nie dokładne cytaty, tylko tak jak pamiętam - ale sens zachowany)

Redaktorka: Czy nie było obawy, że stracicie dofinansowanie?
Zastępca: Nie było takich obaw, mamy 207 tysięcy użytkowników śkup [...]
W projekcie było założone 150 tysięcy użytkowników, więc nie było żadnej obawy że coś się nie uda.
Potem redaktorka coś gadała o biletach okresowych papierowych...
Zastępca: Tak wycofaliśmy bilety okresowe papierowe - ponad 150 tysięcy pasażerów zostało ZMUSZONYCH przejść na kartę śkup, a nie zmuszonych to złe słowo...

Teraz moje refleksje:
Wcale #!$%@? nie zostałem zmuszony przejść na śgówn :) Jakbym miał wybór:
papierowy albo śkup - to o ile cena na śkup nie byłaby 20% niższa to bym ich olał - jak i na pewno około 100 tysięcy innych pasażerów z tych 150.
Wtedy użytkowników śkup byłoby niecałe 100 tysięcy - brak założonej ilości w projekcie - wcale nie było obaw.

"nie było żadnej obawy że się nie uda osiągnąć takiej ilości użytkowników"

Faktycznie, jak Dopiero w maju zapowiedziało się - nie oficjalnie (bo to wcześniej i po cichu), ale na szeroką skalę - wycofanie biletów tradycyjnych w ciągu 3 miesięcy, to na pewno nie było to związane z paleniem w dupsko, że za mało użytkowników ( ͡º ͜ʖ͡º) i że bedo kary..

No i najlepsze - śkup pomoże dostosować rozkłady jazdy. No faktycznie, od 5 lat nie zmienili rozkładu mojego autobusu, ani nie dodano 1 ważnego porannego autobusu - po co, przecież ludzie mogą się ściskać jak śledzie w puszce, po co dodać ze 2 dodatkowe autobusy z samego rana i po godzinie 16 gdzie ruch i tłok jest największy...

  • 16
@Piwniczanin: a pisanie do nich też nie ma sensu... ogółem na linii jeżdżą 2 typy autobusów - przegubowy dłuższy i normalny - nie najmniejszy, ale też nie tak długi i pojemny jak ten pierwszy. Zgadnij który jeździ jak jest dużo ludzi, a który jeździ w połowie pusty w godzinach 9-13 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż może i tak mam zbyt duży ból dupy względem innych autobusów... Raz
na podstawie tej gowno-karty niemozliwe jest przeprowadzenie miarodajnych badan dotyczacych napelnienia autobusu wiec to jest takie #!$%@? zeby cos #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Piwniczanin: jak jestem przeciwnikiem tej karty zwłaszcza w tym formacie, to dlaczego uważasz że badanie z użyciem karty (zwłaszcza po likwidacji biletów jednorazowych którą pewnie też wykonają) jest niemiarodajne?

Ja wiem, że liczniki pasażerów byłby znacznie lepsze - ale kzk gop jakoś ich
@megawatt: papierowych jednorazowych nie wycofają, co najwyżej zlikwidują ulgowe i podział na 1/2/więcej miast - są osoby starsze, albo takie które sporadycznie jeżdżą (np. auto Ci rano w zimę nie odpali a do pracy/uczelnię trzeba dojechać) i nie będą zakładały karty, ale i takie wycofywanie jednorazówek to strzał w kolano.. jak @Piwniczanin mówi.
@Piwniczanin: żeby chociaż ludzie się nauczyli trochę kultury i jak stoją przy wyjściu to na przystanku wychodzili z autobusu... ale nie - stoją przyklejeni do kasowników i się nie da dopchać... Albo przy wchodzeniu nawet - przejście wąskie, 2 osoby mijają się z trudem (zwłaszcza z kurtkami zimowymi, plecakami albo innymi taśkami) i ktoś ma problem z kasownikiem i blokuje przejście i nagle 10 ludzi przy kierowcy stoi i nie da
@silwek: Spójrz na linie 66, 67, 77, 149. Rano w godzinach 7-8 w kierunku Katowic z uczniami i pracownikami dzień w dzień jadą krótkie przepełnione.
@TheMan: O tym właśnie mówię ;/ rozumiem jakieś niespodzianki typu - wycieczka klasy do muzeum/teatru/kina etc. ale takie przepełnienie "codzienne" spokojnie można zaobserwować i postarać się coś temu zaradzić...
@Piwniczanin: połowicznie dla kzk gop to to to samo 15 i 18 metrowe faktycznie są jako tabor typu C/CN (choć C zniknie na koniec roku wraz z wycofaniem ikarusów i dabów), ale w przetargach jest jasno określane - w wielu pojawia się zapis, że muszą to być autobusy przegubowe (no a 15 metrowych przegubowców raczej nie ma), co wymusza zakup tych dłuższych, około 18 metrowych wersji. Szkoda tylko, że czasem niektóre
@Piwniczanin: byli już pod lupą prokuratury i nic z tego nie wynikło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A szkoda, bo tak może by jakość usług była większa niż ta, którą świadczą komunalni przewoźnicy (przynajmniej obszarze podlegającym gliwickiemu przewoźnikowi, Katowice czy Sosnowiec chyba świadczy usługi na zdecydowanie lepszym poziomie)