Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z laptopem. Kupiłem jakiś czas temu Della Inspiron w #xkom, do laptopa sklep dołożył pamięć goodram oraz ssd. Wszystko było ok, aż do czasu kiedy komputer nie chciał się czasem włączać, lub sygnalizował 8 sygnałami problem z kartą graficzną. Zadzwoniłem do Della i technik wymienił mi całą płytę główną oraz ekran, jednak problem nadal występuje. Technik mówił, że jest to najprawdopodobniej wina pamięci RAM, jednak że jest ona nieoryginalna to Dell nic z tym nie zrobi.
I teraz pytanie właściwe, jak myślicie czy da się oddać na gwarancję tylko pamięć ram bez oddawania całego laptopa (nie chce go oddawać bo jest mi potrzebny do pracy plus i tak z nim więcej nic nie zrobią)?


wołam też @x-kom
  • 7
@kubaczka: Niestety na rachunku jest tylko pozycja laptopa. Jedynie mam pudło Della z naklejką xkom, że jest to wersja 16gb RAM (oryginalnie Dell nie stosował takiej pamięci)
@FxJerzy: Przeprowadziłem test pamięci RAM narzędziem systemowym, nie wykazał żadnych błędów. Odpaliłem również HDTune, nie wykazał uszkodzonych sektorów, ale wykazał "Interface CRC Error Count", więc tak jak pisałeś może to być wina dysku SSD - czyli i tak komputer musi zostać uziemiony :(. Wielkie dzięki za radę. Rozumiem, że najlepiej jest oddać laptopa powołując się na niezgodnośc towaru z umową?
astat - @FxJerzy: Przeprowadziłem test pamięci RAM narzędziem systemowym, nie wykazał...

źródło: comment_5ppg2Can7cI2SxaCI8Ox5d21H2xThLiK.jpg

Pobierz