Wpis z mikrobloga

@r5678: woda z kranu jest dobra, nie ma takiej możliwości, żebyś w 2016 roku w Polsce miał źle przygotowaną wodę. Niestety kilometry sieci wodociągowej to dosłownie żywy organizm. Są również rury wykonane z żeliwa - metalowe, i w nich osadzają się różne rzeczy: żelazo, mangan. Czasem osad się oderwie od ścianki rury i masz brązową wodę w kranie. Nic wielkiego. Przepłukać, i można pić dalej z kranu :) Zaufaj mi, już
@kianpraty: To, że z oczyszczalni wychodzi woda czysta to wiem, chodzi właśnie o tę drogę którą pokonuje do mojego kranu. Mieszkam w bloku wybudowanych w latach 70tych, rury w bloku są oryginalne.. i woda jest tragiczna. Nawet rośliny domowe od niej padają.
@r5678: woda z oczyszczalni a woda ze stacji uzdatniania wody to dwie różne sprawy, woda po oczyszczalni jest czysta ale jej bym nie pił, natomiast woda pod SUWie się w zasadzie niczym nie różni, nawet jak przeczytasz sobie na etykiecie wody butelkowanej, to jest napisane "woda poddana procesom napowietrzania i flitracji" - w każdej stacji uzdatniania wody są używane te same procesy, plus dodatkowo woda jest dezynfekowana, więc jest nawet pewniejsza
@kianpraty: To właśnie o to mi chodzi i o to mam żal do wszystkich polecających wodę z kranu. Wszyscy krzyczą że woda z kranu jest ok i tyle. Nie biorąc pod uwagę faktu, ze gdzieś po drodze się może zanieczyścić - wciskają że u każdego wszędzie woda z kranu jest ok. Nie jest, może być ale nie musi, więc skończcie ją polecać bo przez was ktoś może stracić zdrowie.