Wpis z mikrobloga

Pytanie do #python #programowanie

Chce się nauczyć pythona i nie wiem jaki IDE wybrać. Z tego co paczę to PyCharm jest całkiem spoko. Ale nie wiem czy wersja darmowa mi wystarczy, chcę napisać aplikację, która będzie wymagała bazy danych i pytanie czy jeśli w darmowym IDE nie ma wsparcia dla SQL to będzie z tym dużo kłopotu potem? Znam SQL trochę i sobie poradzę, ale się zastanawiam jak wielkim ułatwione jest to w wersji płatnej. Chyba, że możecie polecić inne IDE dla tych celów.
T.hanks from the mountain.
  • 20
nie szukaj problemow przed rozpoczeciem programowania


@zarev: już trochę mam do czynienia z programowaniem, więc wiem, że czasem lepiej się zabezpieczyć na przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@M4ks: jw. troche się znam, na tyle, żeby wiedzieć co mi ułatwi pracę, ale dzięki za pomoc:) Ps. to da się odpalić aplikację inaczej niż klikając strzałkę? :P
@rekapitulatorfilogenezy
Najpierw ogarnij samego pythona.

Instalować pakietu umiesz? Virtualne środowiska umiesz? SQlAlchemy , lub pysqlite pocwiczyles?

Jak tego nie umiesz, to żaden PyCharm za Ciebie apki nie napisze. A wsparcie nasz jak w każdym pytongu. Jak sobie zainstalunesz, to ma.

Jeśli zaś szukasz obsługi samej bazy danych, to Jet ma osób a aplikacje do tego (płatna) nazywa się DataGrip.
Jak Edu będziesz używał do projektów komercyjnych i ktoś ci to udowodni ( ͡° ͜ʖ ͡°) to dokończ sobie


@P_P_: sztum? ( ͡° ʖ̯ ͡°) czyli że opcje ma te same jeden do jeden co pro tylko komercyjnie używać nie można? a np aplikacje na wolnych licencjach można?
Instalować pakietu umiesz? Virtualne środowiska umiesz? SQlAlchemy , lub pysqlite pocwiczyles?


@biwalencik: nie umiem, ale pewnie będę musiał się nauczyć :)

żaden PyCharm za Ciebie apki nie napisze


I dobrze, sam chce napisać:) A wiem, że będę miał dużo roboty, więc chciałem sobie oszczędzić chociaż użerania się z sqlem przy pomocy pycharma.
@rekapitulatorfilogenezy: Średnio. Zanim ogarniesz robienie binarki na windowsa ogarnij poslugiwanie sie pythonem.

Pierwsze kroki:
1. Zainstaluj sobie pythona z galezi 3, albo jakas popularna dystrybucje naukowa (Anaconda3 jest darmo).
2. Potrenuj tworzenie srodowisk wirtualnych i instalacje pakietów z oficjalnego repo , albo repo anacondy (pip install, conda install etc...)
3. Napisz cos malego i zobacz jak sie uruchamia programy pythonowe.
3.1 napis cos malego z wykorzystaniem popularnych narzedzi do komunikacji z
@biwalencik: dzięki stary za listę, bardzo się przyda :) Na pewno przyda mi się coś do okienek, sqlite (bo to znam), obróbkę danych będę miał podstawową, więc wystarczą mi zwykłe tablice. Wykresy na razie sobie daruję.

Wczoraj zacząłem od napisania kilku linijek w katalogu src, wykonały się i spocząłem na laurach :)

nie kontaktowal sie z toba pewien mirek, ktory proponowal wspolprace


@biwalencik: niee, robię własną aplikację samodzielnie.