Wpis z mikrobloga

Otrzymałem kolejną odpowiedź od KRRiT na moją skargę dotyczącą treści #wiadomosci #tvpis

Skarga dotyczyła materiału o politycznej nagonce na Misiewicza. Materiał był strasznie stronniczy i w żaden sposób nie urągał do nazwania tego materiału "obiektywnym" jakie to powinno być w mediach publicznych.

Taką oto odpowiedź uzyskałem:

W związku z Pańskim wystąpieniem z 12 września 2016 roku, dotyczącym materiału „Polityczna nagonka na rzecznika MON” (emisja 9 września, TVP1, główne wydanie Wiadomości), uprzejmie informuję, że zostało w tej sprawie przeprowadzone postępowanie wyjaśniające. W ramach tego postępowania Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapoznała się z nagraniem materiału udostępnionym przez TVP oraz pisemnymi wyjaśnieniami przedstawionymi przez kierownictwo Wiadomości.

Zarzuty sformułowane w Pańskiej skardze zostały również szczegółowo omówione 20 października podczas specjalnie zorganizowanego spotkania KRRiT z Prezesem Zarządu TVP przy udziale przedstawicieli kierownictwa Wiadomości. W czasie wspólnych obrad KRRiT w szczególności zwróciła uwagę na konieczność przestrzegania przez publicznego nadawcę standardów wynikających z art. 21 ust. 2 ustawy z dnia 29 grudnia o radiofonii i telewizji, a w tym dotyczących rzetelności i staranności w przygotowywaniu materiałów oraz wysokiego poziomu warsztatu i etyki dziennikarskiej.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podkreśliła, że przy realizowaniu podstawowego obowiązku ustawowego, jakim jest przekazywanie informacji, niezbędne staje się zachowanie równowagi pomiędzy pokazywaniem rzeczywistości a właśnie troską o najwyższą jakość przygotowywanych relacji, zarówno w aspekcie merytorycznym, jak i technicznym.

Pragnę także poinformować, iż Prezes Zarządu Spółki i kierownictwo Wiadomościprzyjęli uwagi zgłoszone w czasie spotkania przez KRRiT do wykorzystania w bieżącej pracy.

Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.


Także w skrócie - specjalnie zwołano posiedzenie KRRiT i szefostwa TVP by im wyjaśnili, że powinni być bardziej obiektywni i dbać o jakość wiadomości, które prezentują. Przy następnym zgłoszeniu będę mógł przynajmniej się powołać na to pismo, że pomimo przyjęcia uwag przez KRRiT TVP nadal manipuluje i jednostronnie ukazują informacje.

Swoją drogą, zastanawia mnie ile było zgłoszeń do KRRiT że musieli specjalnie zwołać posiedzenie...

Wołam @joz oraz @FilozofujacaCalka bo byli zainteresowani.

Moje poprzednie przygody z KRRiT:

Wiadomości TVP o Natalii Przybysz - czekam na odpowiedź
Wiadomości TVP o tym, jak Kurski wygrał z Gazetą Wyborczą - odpowiedź na moje zażalenie

#neuropa #4konserwy #media #telewizja #polityka #krrit #tvp
  • 5
@Goofas: Myślałeś o skardze na temat szkolenia przez stowarzyszenie Rzeplińskiej? Tam absurd goni absurd, ale najgorsze moim zdaniem jest to, że opublikowali adresy email swoich rozmówców, adresów dziennikarzy oczywiście nie widać.
@Goofas: Takie posiedzenia robią chyba co jakiś czas, już nie pierwszy raz o takim słyszę. Zbierają parę skarg, a potem robią zebranie.

Swoją drogą, zastanawia mnie ile było zgłoszeń do KRRiT że musieli specjalnie zwołać posiedzenie...
@Goofas: czy oczekujesz, ze twoje dzialania beda mialy jakis wplyw na dzialanie TVP? moim zdaniem ten system zazalen to walka z wiatrakami i szkoda na to czasu, chociaz moze przez taka postawe jak moja to nie dziala tak jak powinno.
@3edcvfr4: gdyby jednego dnia trafilo na skrzynke mailowa KRRiT okolo 100 000 skarg, ktore byly wlasciwe skonstuowane, to wowczas jakie wnioski czy KRRiT, czy RMN cy ostatecznie moze i samo TVP jakies wnioski by wyciagnelo. Na ta chwile z perspektywy zwyklego szarego Kowalskiego, poza informowaniem na wypoczdane o tym co robie, jest to jedyna forma mozliwosci dzialania na media publiczne. Zdaje sobie sprawe, ze nie moge osiagnac jakiegos wielkieo celu w