Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopowicze, jestem terapeutą zajęciowym. Były pracownik zakładu opiekuńczo leczniczego, a aktualnie terapeuta dzieci z autyzmem. Jeśli macie ochotę i pytania (np. kogoś w rodzinie w ZOLu i chcecie dowiedzieć się jak to faktycznie funkcjonuje lub pytania dotyczące autyzmu) chętnie odpowiem na nie jeśli tylko znajdą się chętni.
#ama #autyzm #starosc #terapia #choroby #szpital
  • 7
@monte1: Co sądzisz o tym, że szczepienia mają jednak jakiś wpływ na autyzm - mogą go przyśpieszać, wyzwalać? pogłębiać? etc?
http://szczepienie.blogspot.com/p/encefalopatia-autyzm-mmr-szczepienia.html

np.
I. Dworaczyk. A. Pruszewicz, A. Obrębowski, B.Woźnica: "Powikłane szczepienia ochronne jako ukryty i prawdopodobny czynnik wystąpienia zaburzeń procesu komunikatywnego" Katedra i Klinika Foniatrii i Audiologii Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego u, Poznaniu
"Badania obejmowały 81 dzieci w wieku 1 - 15.5 r.ż. będące pod opieką Kliniki Foniatrii i Audiologii
@Szczepienie: Jest wiele teorii skąd bierze się autyzm, jednak nie ma jednej głównej potwierdzonej i niepodważalnej. Ja uważam ( i jest to tylko i wyłącznie moja opinia, którą nabrałam podczas studiów oraz podczas pacy z dziećmi z autyzmem), że szczepienia mogą mieć wpływ w senie takim, że właśnie mogą wyzwalać bądź zwyczajnie przyspieszyć rozwój zaburzeń. Jednak jest to teoria bardzo, ale to bardzo delikatna, ponieważ tak na prawdę każdy ma swoje
@Tuff: To jest bardzo indywidualna kwestia, zależna od rozwoju malucha. Czasami jest tak, że rozwój jest prawidłowy do ok. 2 roku życia, a później hamuje się. Jednak ostatnio czytałam o przypadku, że u np. 6 miesięcznego dziecka mama zauważyła nieprawidłowości, ponieważ dziecko nie uśmiechało się, czy nie rozpoznawało twarzy. Jednak według mnie są to bardzo odważne diagnozy. Autyzmu nie da się zdiagnozować na jednej wizycie, bo jest to szereg opinii specjalistów
@monte1: dzięki, jak nie masz nic przeciwko to co jakiś czas zadam jakieś pytanie. Od czego mają zacząć osoby u których diagnozuje się autyzm w wieku dorosłym?
@Tuff: pytanie dotyczy jak diagnozować, czy co po diagnozie? Jeśli co dalej gdy już mamy postawioną diagnozę to wszystko zależy jak autyzm się objawia. Jeżeli daje lekkie symptomy to nie robić nic, żyć i starać się wspierać taką osobę, jednak jeżeli osoba z autyzem nie potrafi poradzić sobie z codzoennością to warto rozejrzeć się za Warsztatem Terapii Zajęciowej. Co do diagnozy jak diagnozować niestety nie jestem ekspertem, bo ja pracuję z