Wpis z mikrobloga

Miraski nie chce zaczynać kolejnego tematu z cyklu "kiedyś było lepiej" ale przydarzyła mi się wczoraj taka sytuacja że nie mogę pozostać obojętny. Wszyscy z rozrzewnieniem wspominamy smak dawnych produktów, butelkowanego mleka ze śmietanką u góry, dawnego prince polo, oranżady w proszku itp, teraz nawet cukier jest mniej słodki, do tego właśnie zmierzam. Posłuchajcie. Mój różowy wrócił wczoraj później z pracy, wydawała się jakaś dziwna, cicha, ewidentnie coś ukrywała, udałem że nic nie zauważyłem i wróciłem do wyrka. Obejrzeliśmy Barwy Szczęścia i już miałem kłaść się spać kiedy w jej grzywce zauważyłem coś co opalizowało w jasnym świetle telewizora. Zbliżyłem się , i wszystkiego się domyśliłem. Jadłaś pączka beze mnie ! Masz lukier we włosach. Różowego zamurowało widać że nie miała nic na swoje usprawiedliwienie. Wiedziała jak bardzo lubię pączki ale z powodu diety nie mogę ich jeść. Na początku zaprzeczała ale w końcu opowiedziała mi całą historię. Okazało się że musiała zostać dłużej w pracy i po drodze do domu odwoziła jeszcze kolegę, on w podzięce kupił jej w pobliskiej cukierni wielkiego, grubego, błyszczącego, ociekającego lukrem Marcińskiego rogala (nie wiedziałem że mają je w Rzeszowie). Był naprawdę ogromny i jedząc go musiała ubrudzić włosy lukrem. No cóż zdarza się. Trudno mi było pogodzić się z faktem iż zjadła go beze mnie, mogła przynajmniej zostawić mi kawałek... Naszła mnie taka ochota poczuć przynajmniej namiastkę tego smaku że bez chwili zastanowienia złapałem kosmyk jej włosów i oblizałem perlący się lukier. Nie był kur*wa nawet słodki. Co oni teraz do tego sypią. To jest jawny skandal. Niemiłosiernie mnie to rozeźliło. Całą noc nie mogłem spać. Z samego rana wybrałem się do rzecznika praw konsumenta który poinformował mnie, że to niemal niemożliwe żeby oryginalny rogal polany był imitacją cukru. Zaczął opowiadać o znakach jakości i europejskich produktach regionalnych, jednym słowem w niczym mi nie pomógł. Stąd moje pytanie. Jak myślicie do jakiego organu mogę jeszcze zgłosić te rogalową samowole ? Nie chce żeby ktoś jeszcze przeszedł podobne rozczarowanie, tak tej sprawy nie zostawię. Miraski trzymajcie za mnie kciuki. #kiciochpyta #truestory #rogale
  • 10