Wpis z mikrobloga

@Brodzacy_w_Zbozowej: Ja mam InkBook Onyx. Moim skromnym zdaniem baaardzo ułatwiającą rzeczą jest podświetlenie i warto je mieć, bo różnica w cenie niewielka a komfort o niebo wyższy. O ile w jasny dzień czy przy średnio silnym sztucznym oświetleniu czyta się ok o tyle wieczorem, przy słabej lampce bez podświetlenia jest średnio wygodnie. A po włączeniu delikatnego podświetlenia można czytać komfortowo nawet w zupełnych ciemnościach (ważne, gdy żona już śpi obok a
@Brodzacy_w_Zbozowej: Reklamy na Kindle wyświetlają się w głównym menu (jako mała belka) oraz na całym ekranie blokady.

Po pierwsze wcale nie przeszkadzają, po drugie ładnie wyglądają (zdaniem wielu osób w tym i moim, tapeta z reklamą jest ładniejsza od tych z internetu a z pewnością ciekawsza) i po trzecie reklamy same znikają, gdy przez pewien czas nie będziesz się łączył z WiFi.
@Cyfranek: Nie mogę już edytować a mam jeszcze jedno pytanie: jakie są różnice między PW3 a PW2? Jakieś znane usterki, niedogodności w użytkowaniu w "dwójce" które zostały wyeliminowane w pw3? Czy śmiało mogę brać pw2 do codziennego użytkowania? Kasa musi się zgadzać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chociaż widzę, że dwójka to tylko używane :/
@Brodzacy_w_Zbozowej: Podstawowa różnica to ekran i aktualizacje. Dwójka ma ekran o mniejszej rozdzielczości, a trójka najnowszy dostępny - 300 ppi. Trójka dostaje wszystkie bieżące aktualizacje oprogramowania. Dwójka nie ma jakiś błędów, które by ludzie wytykali. To wciąż bardzo dobry sprzęt. Teraz używki są z dodatkową promocją: http://cyfranek.booklikes.com/post/1500128/amazon-daje-20-rabatu-na-uzywane-czytniki-i-okladki
@Cyfranek: Spóźniłem się na tą promocję. Ale kildle classic jest jeszcze dostępny "w zadowalającym stanie". Nie wiem czy taka używka nadaje się na prezent?

I jeszcze pytanie: co myślisz o tym Kindle New? O ile się nie mylę to ma 512 mb RAM - czy to nie za mało. No i brak podświetlenia, ale zmniejszająca się ilość czasu zmusza mnie do pójścia na kompromisy - albo tańszy, dostępny kindle bez