Wpis z mikrobloga

#poradnik #tvbox #nexbox #a95x #amlogic

Czołem Mirki, piszę bo może komuś ułatwi to życie. Właśnie zaoszczędziłem sobie 60$ na nowy sprzęt (o co chodzi), bo stary okazał się być lepszy niż przypuszczałem - pomógł update firmware-u.

Tak jak podpowiedział @6gcqG9nN58zhTK, zaktualizowałem firmware, ale nie obyło się bez problemów. Metoda na update przez USB nie podziałała (komputer nie widział boxa), zaś update przez recovery i karę SD nie udał się, bo recovery nie widziało paczki (była w dobrym folderze etc.)

Mi osobiście pomógł myk z przepakowaniem paczki rar z firmware-m (tutaj) z *.rar na *.zip i podanie mu paczki przez aplikację OTA update. Niby proste, ale późno skumałem się, że paczka jest rarem, a nie zipem, a na update online nie miałem nawet co liczyć...

Update przeszedł gładko i wszystko chodzi cacy. Zaraz po tym odinstalowałem cały crap-ware, ustawiłem datę, język i śmiga :) Sprawdzę to przez najbliższe dni, ale wątpię by coś się zmieniło w temacie :)

@Jelon7: teraz spokojnie mogę polecić, kupiłem za ok 140 zł, a update okazał się mega prosty - warto!
@anthoris, @manikcs: również dzięki za pomoc :)
  • 1