Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Phatee: Nie wiem czy chodziło Ci o tą prostą oldschoolową czcionkę, która występowała w niemal każdej grze na SNES czy GBA, czy o tą stylizowaną na Gotycką. W każdym razie nie inspirowałem się pokemonami tylko tak jak napisałem grami 4X czyli głównie Cywilizacją oraz Imperialism 2 :)

Edit: Inna sprawa, że cały czas gra ewoluuje i zastanawiałem się, czy nie lepsza byłaby właśnie ta czcionka gotycka do nazw miast tak jak
tomek-um - @Phatee: Nie wiem czy chodziło Ci o tą prostą oldschoolową czcionkę, która...

źródło: comment_3MQSy7B9MVELdbT7bz7QfWsRTM8DKyWz.jpg

Pobierz
Tak. Gra robiona jest na frameworku CocosSharp, który jest częścią Xamarina, ale poza wyświetlaniem spritetów, odtwarzaniem dźwięków i obsługą dotyku cały silnik robiłem od zera najpierw na potrzeby mojej innej gry Mine Colony. Potem przerobiłem go i dostosowałem na potrzeby turowej rozgrywki, AI przeciwników, wyszukiwanie najkrótszej drogi, wyświetlanie mapki, płynne przejścia między różnym terenem, fog of war itd. Nie używałem żadnych innych silników, bo zamiast uczyć się jak ktoś coś sp**... ekhm