Wpis z mikrobloga

Moi drodzy, dopiero mam możliwości ogarnąć i opisać kontekst tej całej sytuacji z lisem.
W komentarzach pisałam i powtórzę, to nie pierwszy lis z którym mamy do czynienia, ale pierwszy który zginął. Reszta się wycofywała, ten nie chciał. Złapał się w pułapkę, bo nie chcial odpuść. Zapadła decyzja o odstrzale i tyle.
Tag chwalesie był przesadzony i za to przepraszam, nie sądziłam że parę słów za płotkiem wywoła taką burzę, zwłaszcza tutaj. Miała to być pewna forma ciekawostki, nic poza tym.
Serio, walka z lisami to dla hodowców zwierząt trudna sprawa, ale co mogą wiedzieć o tym osoby, widzące zwierzątka tylko przez pryzmat youtube.
Listy to szkodniki i urocza ruda kita tego nie zmieni.
Ratowaliśmy krety, które nie chciały się zakopać w ziemi, dzikie kaczki mają u nas azyl, nawet dzików nie zabijamy, bo szkoda, mimo że ziemniaki wyjadają. Ten lis zabierał nam znacznie więcej i pomyślcie o tym, jak o stracie swojego bliskiego zwierzaka. Tak cieszę się że już nie wyrządzi u nas szkód, ale juz nie chwalę.

  • 238
  • Odpowiedz
  • 272
@innigri No i po co się z tego tłumaczysz? Bo kilka osób oderwanych o rzeczywistości i widzący świat zero-jedynkowo miało ból tyłka?
Ciekawe czy mają taką samą empatie do szczurów albo myszy. Czy tylko do tych ładnych zwierząt.
  • Odpowiedz
@grzsci: Chcę być uczciwa w stosunku do innych, zresztą sam tag nabrał innego wydźwięku niż tego oczekiwałam na tym portalu. Chcę wyjaśnić moje intencje.
  • Odpowiedz
  • 34
@innigri nie czytałem komentarzy pod tamtym wpisem, ale z tego co tu piszesz czuję że był tam spory ból dupy że lisek umar. Niektórzy myślą, że zabijanie zwierząt nie istnieje. A istnieje od początku pojawienia się form życia na naszej planecie. Nie chce mi się pisać o tym wypracowania. Generalnie ważne jest to żeby żaden zwierzak zabijany przez człowieka nie cierpiał. Z tego co pisałaś lis miał szybką bezbolesną śmierć. A lis
  • Odpowiedz
@Mleko: Tak jak pisałam, lisek to nie jest sympatyczne zwierzątko do kochania, ale wiele osób tego nie rozumie.
Ale poza tym, rozumiem oburzenie na tag, chociaż nie to miałam na celu, by kogoś urazić.
  • Odpowiedz
@innigri: tu jest pełno takich ludzi żeby nie powiedzieć o nich gorzej. Kiedyś któryś uratował małego szczura czy inną mysz i zapytał co ma zrobić. Odpowiedziałem że daj psu. Jakie oburzenie na mnie spadło że jestem nieczuły i w ogóle. Do takich ludzi nie przemawiają argumenty o byciu szkodnikiem albo roznoszeniu chorób.
  • Odpowiedz
  • 11
@innigri Opozycja jest dobra, ponieważ pozwala poznać inny punkt widzenia na sprawę. Ale ciężko rozmawiać z opozycją która jest ślepa ;)
  • Odpowiedz
@innigri Nie wiem czemu się tłumaczysz, cały wpis był okej, to tylko niektórym odbiło, bo im się nie podobało chwalenie i najlepiej to pewnie by postawili temu lisowi nagrobek i zrobili pogrzeb xD jest się czym chwalić bo taki lisek szkodnik tak czy siak jest twoim TROFEUM myśliwskim więc ja tylko składam serdeczne gratulacje pomimo tego że to był zwykły odstrzał :)
  • Odpowiedz
@innigri: kazdy kto nie jest ignorantem lub debilem wie ze obecnie jest plaga lisow. Pomijajac straty chodowcow to rowniez przyczyniaja sie do zaniku innych dzikich zwierzat - zajace, bazanty, kuropatwy i wiele innych. Dlatego nastepne lisy potraktuj tak samo.
  • Odpowiedz