Wpis z mikrobloga

@epi: @TlustodupyBialorusin: Problem w Gwincie będzie teraz taki, że nie będzie kontry na złote karty, nobilitacje, Henselta... Moja propozycja chyba była lepsza "Gdy wchodzi Filippa Eilhart na stół wybierz z niego 2 karty przeciwnika po czym zmień ich siłę na 1". Potwory chyba jednak za bardzo po tyłku dostały ale się zobaczy.
Teraz wszystkie strategie to będzie wrzuć jak najwięcej bazowo silnych potworów, licz że przeciwnik usunie ich jak najmniej, ostatnia karta bomba dwimerytowa - wygrałeś bazową siłą kart
@Dalthair: ja tam bym wolał, żeby Filippa działała tez na złote, ale na przykład redukowała do 3 zamiast do 1 ;)
tak czy siak brak oddziaływania na złote te imho przegięcie w druga stronę, z dobrej karty stała się taką sobie :/

no a kontra na złote to jeszcze Dijkstra, bo zamienia je w srebrne
czyli najlepiej mieć grać Dijkstrę w połączeniu z Filippą ;)

Filippa była silna do przesady.


@
@epi: Po co grać Filippę z Dijkstrą, to nie lepiej grać pogodę nie zajmuje złotego slota. Filippa nie zasługuje już raczej na status złotej karty zrównana z ziemią :D
@epi: Czy ja wiem? Siła Henselta chyba w sporej mierze brała się z Dijkstry (a przynajmniej takie odniosłem wrażenie po kilku grach przeciwko niemu), który po buffie Bomby Dwimerytowej mocno oberwał.
Filippa nie zasługuje już raczej na status złotej karty zrównana z ziemią :D


@Dalthair: no właśnie, z dobrej karty stała się licha, nie powinni takich zmian wprowadzać :P
@PrawdaoSmolensku: no właśnie, nie tylko henseltem, nobilitacja też się stanie mniej fajna
generalnei teraz cała strategia polegajaca na ulepszeniu trebuszy i ozłoceniu ich jest bezużyteczna :/

po pierwsze, bo słabiej strzelają
po drugie, bo mozna im będzie zbić punkty bombą, która jest powszechna
@epi: Pogoda nie działa na złote owszem, Filippa teraz też nie. Grasz Dijkstrę z pogodą i masz prawie ten sam efekt co w połączeniu z Filippą. Czasem nawet lepszy a czasem będzie gorszy ale nie marnujesz złotego slota.
@Dalthair: Karta "Czyste Niebo" resetuje teraz tylko czerwone (osłabione) wartości siły jednostek.
"Czyste Niebo" powinno wracać do wartości przed rzuceniem pogody. Jak przeciwnik osłabi cały rząd rozdarciem, to mogę zagrać pogodę, a potem np. gryfa to wyleczę swoje jednostki.