Wpis z mikrobloga

#komputery
Wykopki proszę o radę. Chcę dokupić RAM do mojego PC. Na tę chwilę mam 2x4gb 1600 MHz. Czy jeśli dokupię 2 x4gb ale 2133MHz to będą się one jakoś ze sobą gryzły? Oczywiście kości tego samego producenta. Wiem że taktowanie będzie wspólne dla wszystkich i będzie to ta niższa częstotliwość, ale jeśli w przyszłości chciałbym dodatkowo dokupić pamięć, wtedy dostosuję się do tych lepszych i sprzedam wolniejsze.
  • 8
@bejdok: Nie będą się gryzły, ale tak jak napisałeś, będzie zaniżona częstotliwość. W dodatku upewnij się czy płyta obsłuży 2133 by nie okazało się, że wydałeś pieniądze w błoto.
@MWittmann
Kurde słuszna uwaga.
Płyta to ASRock Z77. Opis jest dziwny bo pisze że obsługuje DDR3 (ta kość 2133MHz o której wcześniej pisałem to DDR4) i obsługuje taktowania od 1066 do 2800+(OC). Nie wiem czy informacja o obsłudze DDR3 to jest jej jakiś limit, czy po prostu opis tej płyty jest na tyle stary że nie wspomnieli jeszcze o DDR4? :)
@MWittmann
Dzięki wielkie za informacje. Z tego co doczytałem to jest różnica pomiędzy DDR3 a DDR4 w ilości pinów. I ta informacja że płyta obsługuje DDR3 to tak jest i nic więcej.
Wielkie dzięki kolego, bo inaczej pewnie kupiłbym DDR4 i tak jak napisałeś "wydałbym pieniądze w błoto".
@bejdok: imho kup tańsze 1600. Zalożysz wszystkie banki i będziesz miał 16GB. Trudno sobie wyobrazić, że za 3 lata do tego samego kompa kupić minimalnie szybsze kości tylko po to aby wymienić dwie z nich i dalej mieć 16GB.
Prędzej przejdziemy na DDR4.
@MWittmann
Dzięki za fachową poradę :) tego mi brakowało! W sumie jestem na wykopie od kilku lat, ale pierwszy raz korzystam z mirobloga i zaczynam rozumieć siłę wykopkowej społeczności :)
@skyluker
Masz absolutną rację, 16GB to nawet na teraz dość sporo, a w przeciągu kilku lat prędzej przejdę na inną płytę główną obsługującą może i nawet jakieś DDR5 :D

Pozdrawiam i dzięki Wam serdeczne!