Wpis z mikrobloga

UWAGA!! Rosjanie szpiegujo mirko i tłumaczą całe dyskusje wykopków na swoim forum!

Pare dni temu Maciejczuk napisał posta o swoich wrażeniach o Rosji klik.Jego wpis wraz z setkami komentarzy zwykłych wykopowiczów został przetłumaczony na rosyjskim forum. Poszukajcie sie, moje komentarze sa przetłumaczone.
I to jest własnie ciekawostka.
Niby Rosjanie sie Polska nie interesują (sami tak mówią i prorosyjscy Polacy za nimi powtarzają) a już w niejednym miejscu widziałem tłumaczenia teksów i komentarzy z polskich portali. Robią to tam zarówno jakieś fora (niektóre od lat) jak i duże portale. Nawet RT to robi.
U nas niby żyją Rosją a widzieliście żeby ktoś cięgiem setki komentarzy z rosyjskiego forum gdzieś tłumaczył?
Tutaj link do rosyjskiego forum KLIK. Maja tam cały dział o Polsce, ale nie chce mi się grzebac.

PS. Ciekawe, który wykopek pisuje na tym rosyjskim forum.

Jak ktoś zna rosyjski to jest dział o Polsce na tym forum. Grubo ponad 1000 tematów. Nie chce mi sie w tym za bardzo grzebać, ale widze sa teksty o "AK która zajmowąła sie mordowaniem Żydów". Ciekawe, ze w tekscie "Amria Krjaowa i Holocaust'' najwiecej napisano o pogromie w Jedwabnem. Pewnie Rosjanie tak jak Ukriancy wszystko zrzucaja na karb AK, nawet jeżeli ta już nie istniała.
Ciekawy jest tez temat, gdzi Rosjanin twierdzi, że nie słyszał nigdy aby Rosjanie albo Sowieci poniżali polska flage i Polacy dla celów propagandy robia filmy w ktorych podstaiweni Polacy udaja Rosjan i niszczą polska flagę. I dodał screena z filmu Katyń gdzie czerowoarmisci rozrywaja polska flage.
Jeszcze postawił idotyczna tezę, że Polacy boją sie zaprotestować gdy brytyjscy kibole zdeptali polska flage bo rzekomo tylko na Rosjan szczekamy. A przecież wtedy poszła notaz ambasady w Londynie.
Przypuszczam, że wiele ciekawych rzeczy o nas jest na tym forum.

Tutaj link do polskiego działu forum- sovremennaya-polsha

@RocketQueen
@Heninger

#rosja #ukraina #neuropa #4konserwy #ruskapropaganda
szurszur - UWAGA!! Rosjanie szpiegujo mirko i tłumaczą całe dyskusje wykopków na swoi...

źródło: comment_5QyHHItpvNpnI4gde2aLd6ZZIxCkir8P.jpg

Pobierz
  • 127
@szurszur: Rozumiem. Jednakże ponieważ na tym forum nie ma plusów ani nie można zakopać/wykopać znaleziska to trudniej określić na ile Rosjanie podzielają jakiś pogląd. Po prostu jest jakiś wątek i liczba komentarzy.
To trochę tak jakby ktoś u nich wrzucał jakieś wątki z IVRP.pl nie wspominając o specyfice tego forum a ktoś inny argumentował, że u nich na wykopie to...

Różnica jest naprawdę duża, jeśli chodzi o porównanie tematyki, oceniania wątków
@Chudziak: Kaboom Ricoo, kaboom Kowalski takimi oto słowy zwrócił się jeden pingwin do drugiego pingwina patrząc na starą babcię robiącą na drutach. Jednak wtem do pokoju przesłuchań wpadł osioł, już pewnie się domyślacie jaki osioł, ten któremu głosu udzielił Zamachowski czy Urban, nie to był Sztur przecież, ten sam Sztur, który jako Ryba będzie jak bulterier, jak Tomyly Jons w ściganym, "To #!$%@?" powiedział komisarz do Ryby a ten dziarskim krokiem
@Cymes: Nie bardzo rozumiem czego Ty próbujesz tu dowodzić? Bo odnosze wrażenie, że piszesz trochę nie na temat.
Na rosyjskim forum jest kilka tysiecy tematów o Polsce. Prasówki widywałem także na innych forach i podstronie RT.
Analogicznych akcji z tłumaczniami rosyjskich portali i komentarzy u nas nie widziałem (na taką skalę).
Czemu ma służyć pisanie o pikabu? Przeciez ja widze, że w rosyjskiej sieci zjascie z Maciejczukiem wywołuje zainteresowanie. Na Lenta
Lenta jest ponad 600 komentarzy w pierwszym artykule jest jeszcze co najmniej jeden.

Przez dyskusje na Vkontakte to cięzko sie przekopywac.


@szurszur: wrzucaj chętnie poczytam
Przetłumaczyć tyle tekstu to naprawdę wielki wyczyn. Szacun dla tłumacza...i jakieś leki, bo to pod paranoję trochę podchodzi. :D

Też przeglądamy zagraniczne fora, aby widzieć co inni o nas myślą, lub o danych wydarzeniach. Co w tym dziwnego (po za przetłumaczeniem tak obszernego tekstu)?

Ok, to jeśli Rosjanie to czytają, to pozdrawiam i zapraszam, ale czołgi i karabiny zostawcie za granicą... najlepiej za Ukraińsko-Rosyjską.

No, a tak na serio, to chętnie porozmawiałbym
Miałem prawie trzy tygodnie w Moskwie. ... W skrócie: brud, smród, ubóstwo i islamizacja.


@Шта

Kiedyś, Tomek pojedź do Paryża i Londynu i zobacz na własne oczy, czym jest naprawdę brud, smród, ubóstwo i islamizacja.


Plusik dla ruska. A co na to Nadia? Czy już uczy się rosyjskiego aby bronić honoru Francji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)