Wpis z mikrobloga

@olgiert: Jeżeli to dysk AF(Advanced Format, głównie te większe niż 1TB) to możesz mieć kłopot żeby go obsłużyć po USB.
Poza tym i tak będziesz potrzebować mieć go jak zasilić (ten dysk potrzebuje zasilacza +5V i +12V).

"Przejściówka"(w sensie ograniczona do jednego kabla z dwoma końcami) raczej się na niewiele zda.
Z USB umożliwia zasilanie +5V z maksyalnym prądem ~500mA(~0,5A) przy USB 2.0 i ~950mA(~0,95A) przy USB 3.x.
W tym rygorze zasilania musi być też zasilanie dla samego kontrolera(mostka SATA/IDE).

Przy dysku 3,5" osobne zasilanie będzie niezbędne.
@dodgers: Urządzenia USB muszą sobie wynegocjować to jaki prąd biorą(lub sobie ustawiają).
Kojarzę że w Samsungu Galaxy Ace 2 z nieoficjalnym CM11 można było mu ustawić prądy ładowania, więc to też zależy od kernela.

Z resztą ustawić też mogę na kernelu od Boeffla do swojego OP2.
@sirpingus: wiem o tym, sam się bawiłem na boefflu tym na bodajże S3 albo S4, a nawet chyba na S2, ale na jakimś innym kernelu :) ja mam stockowy kernel w A3 2016, póki co nie ma nic wartego uwagi na XDA ;/ nie mogę się doczekać na CM-a na ten telefon, bo ma duży potencjał, ale nikt się go nie chwyta :/