Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mno kompot, płynę jutro na Antarktydę!
Jestem właśnie w Ushuai w Argentynie i od kilku dni polowałem na w miarę porządną ofertę last minute. Dwie godziny temu wyszedłem z agencji z potwierdzeniem, że embarking jutro o 15:30!
Niezłe zakończenie 3 miesięcznego tripa po Ameryce Południowej ( ͡ ͜ʖ ͡)

#podroze #antarktyda #amerykapoludniowa także #autostop bo w sumie ostatnie 5000km to już tylko stopem
  • 45
@DominoQ: Wolaj po powrocie, mam sporo pytan - pewnie kolo konca lutego / poczatek marca wyladuje w paragwaju biznesowo, a ze szkoda mi wracac po tygodniu to pewnie zostane i kto wie gdzie i ile pociagne ;)
@Sorcerer001: jestem i jak coś to pytaj o co tam chcesz, choć Paragwaj i okolice dosyć słabo eksplorowałem, może będę mógł coś pomóc ;)
Jakiś szerszy opis wyprawy dla ogółu zrobię pewnie jak już się uda ogarnąć do końca temat z NG ( ͡ ͜ʖ ͡)
@DominoQ: Nie wiem czy pisac na priv, jednak ogolnie bo komus moze sie przydac.

Ja poki co mocno sie stresuje czy w ogole zdecydowac sie na cos takiego, ale kto wie. Na razie rozwazam wlasnie taka opcje.

- Jezykowych pytan nie mam, mieszkam w Hiszpanii, ale trzeba uwazac na pulapki np. w argentynie - to wiem ;)
- Jak z podrozowaniem miedzy krajami i koszty? Podrozowales pociagami, autobusami, stopem? Jak zapatruja
@Sorcerer001:
- Koleżanka, która w Paragwaju kilka chwil spędziła opowiadała mi, że raz trafili do wioski, gdzie 90% mieszkańców mówiło tylko po niemiecku, a niewielki odsetek znał hiszpański ;) Generalnie hiszpański jest naprawdę suficiente i bastante, chilijczyków czasem ciężko zrozumieć, no ale jak zobaczą gringo to zwykle zwalniają z mówieniem i jest ok :)
- nie wiem nic o Paragwaju, więc się nie wypowiem, ale Ekwador/Peru/Boliwia transport był tak tani, że