Wpis z mikrobloga

Siemka, maly dylemat, chce kupić na #prezent zestaw kluczy honiton 94el. Wcześniej miałem wziąć stanleya ale czytam w internecie ze jakosc sie popsula i w sumie to samo co yato (a yato odpada). Klucze dla zapalonego majsterkowicza lvl 22 i czasem uzywane przez niego w pracy. Widzę na forach ze polecają tez bardzo marke Proxxon ale budżet najlepiej ok.250zl a oni maja w sumie skromniejsze zestawy za 3stowki. Ktos cos? Brać tego honitona? Jakieś porady?
#narzedzia #warsztat
  • 18
@wutwut12: A może karta podarunkowa lub bon do jednego ze sklepów internetowych z narzędziami wybierze sobie jakie będzie chciał . Bo z zestawami kluczy jest tak że jeden używa kilka lat z marketu i sobie chwali a drugi w 2 dni ukręcił grzechotkę .
  • 0
@spontan1 niee to odpada, kiedyś zagadawałem o te klucze bo zawsze miał pożyczone yato i o tych mowil ze "najtańsze z tych ogarnietych", dlatego szukam czegoś troche lepszego, a po prostu wymieniłem marki które chwalil
@wutwut12: sam szukam podobnego zestawu. Myślałem o Yato i Honiton. Obydwie firmy raczej reprezentują podobny poziom wykonania i porównywalne ceny. Jednak wybrałbym Yato, bo z tym zestawem Honitona jest pewien szkopuł. Mianowicie występują trzy wersje walizki. Jedna zielona wygląda OK, a pozostałym dwóm bym nie ufał. Najgorzej wygląda ta czarna. Mam mały zestaw (no-name) w takim opakowaniu i niestety się rozleciało. Na tę chwilę, wybrałbym jednak mniejszy, a bardziej markowy komplet
@wutwut12

250zl to nie poszalejesz.Za troche wiecej NEO,juz bie kojarze ktory to zestaw ale z: nasadkami typu spline,certyfikatem TUV M+T (jedna nasadka odkrecasz 8 rodzajow srub).
Honiton jest dobra marka,ale mialem kiefys ich zestaw nie walizkowy i gdzies tam zaczeli wypuszczac budzetowe zestawy.
@wutwut12: Proponuje King tony z wieczystą gwarancją. Zestaw 4524MR-P w metalowej kasecie z ciekawym rozwiązaniem przedłużki do pokrętła i grzechotki jest teraz w promocji. Yato,Neo i Honiton to dobrej jakości chińskie klucze. Stanley to klucze francuskiej firmy Facom, a King tony to klucze z Taiwanu.
  • 0
@CyberDeath: nie slyszalem o tej firmie.. chyba pójdę do jakiegoś budowlanego marketu i obejrzę zestawy i spróbuje porownac na zywo, nie wiesz czy są w jakimś zestawy honitona? Bo w castoramie nie widziałem. Co do neo to tez nie jestem przekonany a po Twoim poscie jeszcze bardziej :D
@wutwut12: Sata ma swoich przedstawicieli w całej Polsce. Firma też oferuje dożywotnią gwarancję i ponoć wymieniają zepsute narzędzia bez problemu. Nie mam jeszcze ich żadnych wyrobów. Rozważam zakup, bo mam już dość taniochy, która się rozlatuje podczas amatorskiej roboty. Nie mieszkam w Polsce i akurat Satę musiałbym sprowadzać, bo u mnie nie ma :( Nie podpowiem Ci też gdzie możesz obejrzeć ich narzędzia, tak samo z Honitonem. Sata, niestety ceni się