Wpis z mikrobloga

@doosan: Byłem na początku lipca 2015 roku. Transport to Ryanair z bodajże Krakowa, a tam taryfa do apartamentu z airbnb, gdzie można znaleźć super okazje.
CO do pogody to nudy, bo ciągle 30 stopni i minimalne zachmurzenie, czasem lekki wiatr. W jakim języku się dogadasz? W angielskim, bo w końcu to ich język oficjalny, aczkolwiek parę razy w warzywniaku babka mówiła tylko po włosku/maltańsku.
Osobiście szukałbym zakwaterowania w południowej części wyspy,
@IncestuousFist: o, na południu? ja chciałam celować w Silemę albo Bugibbę- tylko to są chyba mocno turystyczne lokalizacje, a mi bardziej zależy na pięknych widokach i spokojnych miejscach, koniecznie nad morzem. Właśnie, właśnie, rejs na Gozo- orientujesz się jaka jest cena takiej przyjemności?

W ogóle jak cenowo sytuacja się tam kształtuje?
@doosan: Cos mis ie kojarzy, ze za rejs statkiem po wszystkich wyspach płaciłem z 25 euro od łebka, ale to można sprawdzić na stronach np.
http://www.captainmorgan.com.mt/cruises
I chyba zwykły prom kursuje na Gozo.
A cenowo? Imo tanio/przyzwoicie, przynajmniej z porównaniu z Włochami. Duży nowoczesny apartament z klima i luksusami mieliśmy za 60 euro za dzień, w sklepach żarcie minimalnie drożej niz w Polsce, poza mięsem i owocami. W całkiem dobrych knajpach