Wpis z mikrobloga

Mirki dostałem ze straży miejskiej wezwanie do wskazania użytkownika pojazdu (w sprawie popełnienia wykroczenia dot. niezastosowania się do znaku "zakaz zatrzymywania się" który jak się okazuje jest niesłuszny). Co powinienem zrobić ? Odwołać się, olać, odpisać coś ? Z tego co czytam to takie wezwanie jest bezzasadne, ale nie potrafię wywnioskować z artykułów co powinienem zrobić...

#prawo #strazmiejska #parkowanie #prawojazdy
  • 14
@michallo3: Odpisać, że nie masz 100% pewności kto zaparkował Twój samochód w tamtym miejscu, ponieważ korzysta z niego kilka osób, a nie mając 100% pewności nie chcesz narażać się na odpowiedzialność karną za składanie fałszywych zeznań w przypadku gdybyś się pomylił
@robertx: to poproszą o nazwiska tych kilku osób i wezwą ich wszystkich na przesłuchanie ;)

@michallo3: co do zdjęcia to jest poprawnie to oznaczone... zakaz zatrzymywania obowiązuje od znaku bez strzałki, do znaku ze strzałką...
@Emill czyli mandat bezzasadny w moim przypadku. Nie wiem co robić właśnie czy odwoływać się od faktu samego wezwania, czy udowadniać że pojazd był dobrze zaparkowany. Bo co jeśli oni będą w zaparte twierdzić że mają rację? Leci sprawa do sądu i jaki jest wtedy najgorszy scenariusz?
Bo z tego co czytam w necie wiele wątpliwości krąży wokół samego faktu wezwania takiego przez straż miejska (niezależnie od popełnienia wykroczenia)
@michallo3: dobra, ale jak puszczą wniosek do sądu to już nie strażnikom ale w sądzie będziesz chodził i udowadnial.. A temu linka tez pokażesz? ;-)
@broker: Poszedłem wyjaśniać - pokazali mi zdjęcia i na zdjęciach auto faktycznie było na zakazie więc zdębiałem i przyjąłem mandat (musiałem się przyznać, że przyszedłem w sprawie jako "oskarżony"). Natomiast ja byłem pewien, że parkowałem poprawnie. Mój ojciec załatwił plany z zarządu dróg miejskich i okazało się, że w momencie "interwencji" straży miejskiej ktoś obrócił znak na moją niekorzyść, ale straż miejska już tego nie weryfikuje ¯\_(ツ)_/¯

Zastanawia mnie jak odkopałeś