Wpis z mikrobloga

#poradnik #kodi #tvbox #nexbox #a95x #amlogic
Walki z tym małym tvboxem część druga, pewnie nie ostatnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(w tekście pojawią się fajne linki, także nawet jak nie masz problemu z pudłem, warto sprawdzić)

Po ostatnim update-cie firmware tym razem pojawił się problem z updatem via OTA - paczkę pobierał, ale wywalał się na "cannot load volume /misc" albo "error loading" już w recovery... Próbowałem wielu rzeczy, ale rozwiązaniem okazała się dopiero instalacja TWRP jako recovery ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szukając odpowiedniej wersji, która na bank nie zważyłaby mi sprzętu, trafiłem na bardzo fajne "repozytorium" na mega (CLICK) - nie tylko TWRP, ale i najnowszy firmware, custom ROM etc. Wydaje się bardzo uporządkowane i aktualizowane, także polecam!

Jeśli chodzi o proces instalacji TWRP tym razem pomyślałem o czymś oryginalnym, żeby nie rypać się z recovery ani ADB - i tak zainstalowałem przez shella, dzięki Terminal Emulatorowi ( ) (TA I INNE OPCJE) HOW-TO:


Jedyny problem na jaki natrafiłem to pierwsze uruchomienie TWRP gdzie trzeba było przewinąć "pasek zgody" na modyfikacje partycji systemowej - na co dzień nie posiadam pilota z touchpadem, ale tym razem miałem farta bo takowy od @lostsheep akurat był u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Po instalacji reboot do systemu, OTA, ponowne pobranie paczki i gotowe - jeśli po pobraniu wybierasz "Aktualizuj teraz" i masz wrażenie, że system się zawiesił, to daj mu czas - mojemu to zabrało z 10 minut żeby się obudzić i przejść do recovery. Dalej już radził sobie beze mnie :)

I tym razem to by było na tyle. Wydaje mi się, że nie miałem wczoraj żadnego migdnięcia zielonym ekranem, także to chyba na plus. Na minus, ciągle zdażają mi się filmy full-HD które mają momentalne przycinki ( ͡° ʖ̯ ͡°) zobaczymy co dalej, bo ciągle pracują nad firmware-m. No, to to następnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inne interesujące linki:
$ "Oficjalne" forum dla boxa (CLICK)
$ Genialny, aktualizowany temat na ruskim forum z linkami i tutkami (CLICK)
$ Film na youtube z procesem update firmware przez bootable-SD (CLICK)
$ Soft od amlogic do zrobienia bootable-SD - (CLICK),
$ Najnowszy firmware z końca listopada (CLICK)
$ Jakieś ruskie repozytorium gdzie mirrorują stuff z tego repozytorium mega (CLICK)
  • 8
@unster: po instalacji softu z listopada prędkość wifi u mnie spadła z jakichś 20-25mb/s do 4-5mb/s i nie dało się oglądać filmów online czy streamów, musiałem wrócić do softu z września ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@unster: żeby to było takie proste... linków do softu z września nie mogłem znaleźć, więc musiałem wgrać soft z sierpnia i zrobić update przez OTA do wrześniowego firmware... teraz mam kopie z TWRP i w razie co będę sobie przywracał jak coś się znów popsuje :/
@unster: ciekawy folder na mega, nie trafilem tam nigdy a tez szukalem, nice1 :) tez mialem przeboje z aktualizacja do najnowszego softu, ale pomogl mi reset do fabrycznych z zainstalowanego recovery - przeszło ok. po instalacji i wrzuceniu paru addonow z "addon installera" ktory byl kodi zaczal swirowac, kolejny reset do fabrycznych i wszystko tym razem sciagalem z repo - śmiga :)
przyznam że nie wpadlem na to by szukac info
@alienv: niestety tak, korzystam z Cyfrowego Polsatu GO i nie dało się oglądać :/ ja nie mogę podłączyć inaczej, bo w domu mam jedynie internet z LTE i modem bez wyjścia na ethernet niestety...
@unster: bootable SD z softem z sierpnia, a potem update do wrześniowego przez OTA :)
@unster a gdzie tam. Niepotrzebnie pokazałem narzeczonej co sobie chce kupić i usłyszałem że zamiast zbierać na wesele w czerwcu to głupoty kupuje... I tak pewnie kupię ale ze ma urodziny w styczniu to wiadomo co jest priorytetem. Było pierścionka nie dawać...