Wpis z mikrobloga

Miraski z #homerecording i #gitara pomocy! Próbuję swój wzmacniacz nagrywać za pomocą mikrofonu Sennheiser e945. Niestety dźwięk jakościowo to dziadostwo, jest taki głuchy i pusty, tak samo z dźwiękiem wokalu. Czy to wina mojej karty dźwiękowej, interfejsu którego używam (Audacity), czy może tego że mikrofon mam podłączony tradycyjnie do wejścia mikrofonowego na minijacka 3,5? Wcześniej nagrywałem gitarę używając złącza USB (mam Mustanga III) ale przy nagrywaniu program nie uwzględniał położenia gałki master co objawia się przez bardzo ciche nagrywanie cleana, który po zgłosnieniu o kilka dB buczał i trzeszczał.

Mała próbka jak to brzmi
http://vocaroo.com/i/s0OMXWO72P6A

  • 9
  • Odpowiedz
Chodzi ci o to, że brzmi to tak jakbyś grał w jakiejś jaskini? W sensie takie echo.

Napisałeś, że podłączasz bezpośrednio pod wejście mikrofonowe. Kup jakiś interfejs i podłącz do niego ten mikrofon. Program ja bym zmienił na jakiegoś dobrego DAW'a chociaż nie koniecznie może to być wina Audacity. Zobacz program Reaper, bądź jakiś płatny, Cubase itp
  • Odpowiedz
@verlix: Nie, nie. Chodzi o to że nie łapie pewnych częstotliwości zwłaszcza przy wysokich trzeszczy i nie brzmi tak jakbym tego chciał. A pogłos jest bo mam wysoki reverb. Myślałem nad jakimś mikserem ale nie wiem czy znajdę jakiś tani i dobry xD polecasz coś?
  • Odpowiedz
@Mo_xito: Chcesz powiedzieć, że kupiłeś mikrofon dynamiczny za 800 PLN i podłączasz go do zintegrowanej karty dźwiękowej przejściówką na mini jacka? Jeżeli tak, to sam wskazałeś odpowiedź. Nie ta impedancja, nie te parametry, nie te wzmocnienie, wszystko to owocuje dokładnie tym co nazywasz cichym, głuchym i pustym dźwiękiem. Wejście mikrofonowe w zintegrowanych kartach dźwiękowych tak naprawdę mało ma wspólnego z mikrofonami, jest w stanie napędzić co najwyżej kapsułki elektretowe używane w
  • Odpowiedz
@NeXIcE: Mikrofon nie jest mój (w życiu nie kupiłbym takiego sprzętu nie mając pojęcia jak się go obsługuje), próbuję się tu po prostu dowiedzieć co mi jest potrzebne żeby otrzymać jakiś sensowniejszy dźwięk przy nagraniach
  • Odpowiedz
@Mo_xito: Zaczynając od samego początku, żeby wprowadzić dźwięk do komputera potrzebujesz interfejsu audio, który zamieni sygnał analogowy na cyfrowy i odwrotnie. Inaczej mówiąc taką kartę dźwiękową tylko o lepszych parametrach. Interfejsy audio jakie używa się do nagrywania instrumentów mają praktycznie wszystko zintegrowane w jedno urządzenie - przetworniki, przedwzmacniacze, wejścia instrumentalne na gitary, zasilanie phantom do pojemnościówek, wyjście na odsłuchy i słuchawki, czasami złącza MIDI i inne dodatki. Ot, combo wszystko w
  • Odpowiedz