Wpis z mikrobloga

#pytanie #psy #weterynaria
Witam. Mam 12letniego psa, od zawsze były problemy z jego ścięciem. Teraz to już jest wyczyn, żeby ściąć tego psa. Wyrywa się, nawet nie zważa na to że tak się szarpiąc może sobie zrobić krzywde. Czy są jakieś leki usypiające na 1-2h? Nie widze innej opcji niż uśpić go podczas strzyżenia. Jeździliśmy z nim do fryzjera, mamy maszynke i sami próbowaliśmy strzyc i ciągle problemy. Rasa to maltańczyk.
  • 17
@lisku_chytrusku: teoretycznie pies jest dobrze wychowany, nie mamy z nim dużych problemów. Jedynie jak trzeba wykąpać go lub przystrzyc pokazuje swój charakter...
@Lisia: drogie są takie leki i czy skuteczne? Samemu nie da się gdzieś takich nabyć tylko u weterynarza?
@ZielonyProgramista21: zalezy jakie leki, sa takie które scinaja z nóg, inne dzialaja delikatniej. Jak zareaguje? No wlasnie po to jest lekarz zeby dobral taka dawke, po ktorej futerko nie wybierze sie na druga strone. W tym wieku serducho, nerki i watroba mogla nie domagac. Imho trzeba wziac psa pod pache, do przychodni, zwazyc i wytlumaczyc lekarzowi jaki jest problem z pieselem. Cos sie na pewno dobierze sensownego.
@ZielonyProgramista21: Weterynarz dobierze tabletki do wieku psa. Ja dawałam swojej psinie całe je życie (14 lat) w Sylwestra bo panicznie bała się petard. Drogie nie są. Nigdy jej nie zaszkodziły. Ale czy zadziałają ciężko powiedzieć - u mnie się sprawdziły, ale pies znajomej dostał do czyszczenia uszu a i tak się wyrywał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Było kiedyś coś bardzo dobrego na to i zarazem działało uspokajająco nazywa się kava kava, ale po rozserzeniu listy produktów zakazanych do dopalaczy chyba zostało zdelegalizowane. Jesli miałbym już polecić cokolwiek to właśnie to. Wiem, że są ludzie, którzy sprowadzają to z Niemiec, bo tam jest spoko legalne :)
żeby ściąć tego psa


@ZielonyProgramista21: Ale taguj #islamboners czy #religiapokoju :P

Co do pytania - poszukaj groomera który strzyże w gabinecie weterynaryjnym. Przejedź się wcześniej i powiedz jak wygląda sprawa.
Dwie substancje - medetomidyna i bezpieczniejsza deksmedetomidyna - one mogą być używane do bezpiecznego i ODWRACALNEGO premedykowania, czyli tzw. głupiego jasia. Po skończonym strzyżeniu pies dostaje drugi zastrzyk z atipamezolu i w ciągu max 10-15 min wybudza się.
Jeśli nie ma