Wpis z mikrobloga

Pytanie głównie do #rozowepaski, co mogę zastosować żeby się tego pozbyć? Nie mogę już na to patrzeć a tego robi się coraz więcej.. Mam nadzieję że znacie jakieś sposoby dzięki którym będę miała w końcu normalną cerę bez żadnych syfów. Za pomoc z góry dziękuję.
#pomocy #dermatologia
Pobierz
źródło: comment_6dzBCe0eHVLH7fX62LvLVgERrFTCFIvJ.jpg
  • 85
@bloddymarry666: Masz też zajady.. czyli ogólnie problem, nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że może to być kwestia odżywiania i w ten sposób to wychodzi. Bo rozumiem, że buzie myjesz codziennie tak że nie zostaje na niej ani gram tłuszczu.
@bloddymarry666: mi pomogło całkowite zrezygnowanie z czipsów - słodyczami nadal się opycham, więc pewnie miałem uczulenie jakieś po czipsach, a i też jakby to powiedzieć autokontrola żeby nie dotykać twarzy
@bloddymarry666: mój różowy ma podobny problem, generalnie zauważyliśmy, że po niektórych potrawach ma więcej takich niedoskonałości na skórze także przeanalizuj dietę i co jesz gdy CI więcej ich wyskakuje. Druga sprawa to stosowanie naturalnych kosmetyków, też myślałem, że to droga zabawa ale nie - z tego co mi różowy opowiada to wychodzi taniej (bo tak jest), tylko, że bardziej czasochłonnie. Generalnie szukaj na youtube videoblogów o tym jak robić samemu kosmetyki,
@bloddymarry666 same głupie komenty a tak na serio to w aptekach bez recepty możesz lupić żel Benzacne. Jest 5 i 10% roztwór, chyba lepiej lupić najpierw słabszy bo troche wysusza skóre ale redukuje zaczerwienienie dobrze. Co prawda jestem niebieskim paskiem ale mi pomogła ta maź ;) jak by co to kosztuje jakieś 15 zeta tubka
@ bloddymarry666 @lisku_chytrusku dobrze mówi. Leczenie raczej długotrwałe. Dobre efekty przynosi liść oliwny. Dermatolog tylko dobry. Taki zwykły konował przepisze antybiotyk, maści które prawdopodobnie nic nie wniosą. Wszystko oczywiście zrobi bez badań. Przydały by się badania hormonów.
@salvador5000: pewno, ze wiem co mowie, bo jestem w trakcie leczenia :)
I badanie hormonow to nie tylko testosteron i estrogen- szukuj sie na powazny wydatek andostendrion, prolaktyna i kilka innych troche jednak trzepia po kieszeni.

A i zebys nie wpadla na genialny pomysl scierania buzi peelingami drobno i gruboziarnistymi. Nope. Nope. Nope.

(Moj pierwszy dermatolog ofc na NFZ nie wiele zdział, buzia byla w gorszym stanie niz przed leczeniem -
@bloddymarry666: jaka masc ci przepisal i jak dlugo ja stosowalas?
W walce z tradzikiem potrzebna jest cierpliwosc i konsekwencja.
Z jakiego wojewodztwa jestes? Zaraz Ci znajdziemy kogos sensownego.
Dieta eliminacyjna to tez nie glupi pomysl. Chociaz ja przdz trzy miesiace nie jadlam pieczywa, slodyczy, mleka itd. Niepotrzebnie sie katowalam :)

(Bralam antybiotyki przez trzymiesiace doustnie, hoho, maści i tez nie bylo poprawy, dopiero drugi lekarz po przedstawieniu historii choroby zdecydowal sie