Wpis z mikrobloga

cześć! Czy jest mi ktoś wstanie powiedzieć, gdzie mogę nabyć sam taki gwint? Szukałem w castoramie ale niestety nie posiadają czegoś takiego. Ewentualnie jakis sposób jak moznaby to ogarnąć w inny sposób...
w dużym skorcie chodzi o to, ze posiadam takie ramie ale bez takiego gwintu do którego mógłbym przykręcić mikrofon i inne sprzęty.

#fotografia #diy #pytaniedoeksperta #majsterkowanie
smashthat - cześć! Czy jest mi ktoś wstanie powiedzieć, gdzie mogę nabyć sam taki gwi...

źródło: comment_dyK9mKcfZ7bG823KjXL6yPj73uunZc8u.jpg

Pobierz
  • 20
@Felonious_Gru: ja potrzbuję samej śruby tej widocznej na zdjęciu... śruby z gwintem, którą włożę miedzy te dwie blaszki w mojej wersji ramienia przykręcę i bedzie hulać... a nie samego ramienia itd. W foto jak pytałem to jedynie posiadali redukcję z rożnych gwintów ale tego co ja potrzebuje to nie mieli... zreszta nawet jak to nazwac po polsku ?
@smashthat Jeżeli to zwykły gwint to można z jakiejś śruby zaadaptować, albo kupić pręt gwintowany. Jeżeli gwint nie metryczny alebo drobnozwojowy to trzeba do tokarza/slusarza. Najlepiej zrób foto co dokładnie z czym chcesz połączyć.
@SteffK: to jescze raz... mam w domu z 4 takie ramiona: https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1pk44MXXXXXXTXXXXq6xXFXXXC/Extendable-Recording-Microphone-Holder-Suspension-Boom-Scissor-Arm-Stand-Holder-with-Microphone-Clip-Table-Mounting-Clamp.jpg ale bez tej końcówki, która trzyma cały uchwyt z koszykiem mikrofonowym, bo w tym miejscu kiedyś była żarówka z kloszem, ale gwint był przylutowany do klosza wiec jedynie co można było zrobić to odkrecić całość.

Próbuje znaleźć sposób/miejsce cokolwiek, gdzie kupie, jak zamontować właśnie takie całe mocowanie jak to w tym ramieniu na zdjeciu.... nie chce kupowac nowego ramienia
smashthat - @SteffK: to jescze raz... mam w domu z 4 takie ramiona: https://ae01.alic...

źródło: comment_KET3oY9l5Vm2Q5hbR7Y0HFFkFKeZtmg2.jpg

Pobierz
@weglowy: no dobra, gwint gwintem, bo moge zabrać ze sobą uchwyt i posprawdzać, ale kupuje śrubę która powiedzmy odpowiada mi na długość i pasuje do uchwytu (np. aparatu) to teraz jak tę śrubę przymocować do ramienia? miedzy te dwie blaszki w taki sposób abym mogł tym ruszać do gory i na doł... ?
@weglowy: dzięki! jest to jakaś myśl z tym kontownikiem...

@Ryhol: chodzi mi tutaj o mocowanie do ramienia lampki ta długa śruba która jest elementem ramienia lampki do niej faktycznie montuje sie to co pokazałeś, albo inne rzeczy, ktore nam wapdną do głowy :)
@weglowy: znalazłem w domu taki i zrobiłem to chwilowo tak jak na zdjęciu poniżej, pozostaje tylko przewiercić do gwintu innego bo ten jest niewymiarowy i powinno byc ok, nie wiem na ile to będzie trwałe ale nic innego mi do głowy nie przyjdzie obecnie. No i ewentualnie mniejszy bo niepotrzebne mi na dwa otwory. Dzięki wszystkim za chęc pomocy, jakby komuś jeszcze coś do głowy wpadło to chetnie posłucham!
smashthat - @weglowy: znalazłem w domu taki i zrobiłem to chwilowo tak jak na zdjęciu...

źródło: comment_3SbZOJyGJhGGvILqpxpMStzkpHKq0ID4.jpg

Pobierz