Wpis z mikrobloga

Ile najmniej powinna kosztować kolorowa drukarka laserowa, żeby wydruk z niej był przyzwoity? Nie mówię o super hiper rozdzielczości, bo niekoniecznie chcę drukować na niej zdjęcia, a przynajmniej niezbyt często, ale wiadomo, że nie interesuję się najtańszym kałem. Ma być mała, na biurko, nie żadna kolubryna. Nie ukrywam, że 300-400zł byłoby satysfakcjonującą ceną, ale chociaż w 600 się zmieszczę?
Znalazłam Oki, Canona, Samsunga i Hp; modeli nie podam, bo nie mam w tej chwili przy sobie, zresztą bardziej interesuje mnie ogólna opinia + polecenie konkretnych modelów przez osoby, które ogarniają temat.

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #drukarki #komputery #elektronika #grafika #grafikakomputerowa #fotografia może przy okazji i #poligrafia

  • 9
@Xaia też tak myślałam, ale atramentowa jest dla mnie kompletnie nieoplacalna, a ponoć laserowe drukuja i tak wystarczająco dobrze. Nie mam porównania niestety.
@Xaia: a to dlaczego? Jeśli chodzi o jakość to dobra drukarka/kserokopiarka laserowa, pracująca na oryginalnych tonerach, na dobrym, grubym papierze (jakość papieru też jest ważna) da naprawdę ładne efekty. Znam to, że tak ujmę, z autopsji. Oczywiście za jakość się płaci i na najtańszej drukarce, nieoryginalnym tonerze i słabym papierze cudów nie ma i nie będzie. Z drugiej strony tania atramentówka też nie będzie panaceum :-)
@matra: drukarki laserowe mogą dawać naprawdę ładne wydruki kolorowe - zdjęcia, rysunki. Liczy się jakość samego urządzenia, jakość tonera i użytego papieru. Niestety trudno mi tutaj coś doradzić w takiej cenie. Mam doświadczenie, ale raczej z dużymi kserokopiarkami kolorowymi. RICOH MPC2050 czy MPC300, albo taka KONICA MINOLTA bizhub C224 dają świetne wydruki, o ile materiały eksploatacyjne są dobrej jakości (najlepiej oryginalne) i niezużyte. Niestety są to duże, profesjonalne i drogie maszynki.
@elektroniczny: a to dlatego, że laserowe drukarki nie nadają się do drukowania fotek. Jeśli chcesz mieć konkretną jakość to tylko i wyłącznie tusz. No, ale jak to mówią - wszystko dolido jeśli masz wystarczająco odwagi.
@Xaia: ale stary, ja napisałam, że zdjęć właśnie nie chcę, jeśli już to okazjonalnie.
@elektroniczny:

Może napiszę inaczej - bez względu na to ile bym miała pieniędzy [a nie mam ( ͡º ͜ʖ͡º)], nie kupię dużej drukarki, bo chyba musiałabym ją sobie postawić na głowie, która też zbyt wielka nie jest. Drukarka MUSI być mała. Co dalej - drukować będę sporadycznie, więc chcę uniknąć sytuacji,
@matra: szukaj jakiejś laserowej brothera, może uda ci się coóś znaleźć w sensownej cenie, są najmniej problematyczne i zamiennikami nie ma problemu a prędzej czy później to ci się przyda