Wpis z mikrobloga

@srogie_zaskoczenie a musi być lustrzanka czy jakiś bezlusterkowiec z systemem Micro 3/4, spróbuj popatrzeć na używane, pytaj się o przebiegi takich lustrzanek jeżeli nie ma nawalone te 40 tyś klatek to bierz teoretycznie są takie przypadki że aparaty miały po 300tys zrobione i działały jak Marzenie ale wydaje mi się że standard to takie max 100k klatek
  • Odpowiedz
Jaka lustrzanka na start na początek?

budżet 1500pln

raczej coś z niższej półki, zaczynam się bawić fotografią


@srogie_zaskoczenie: to zainwestuj w jakiegoś Canon Powershot nowego. Możliwości lustrzanki i tak nie wykorzystasz, a jak zaczynasz się "bawić" to powershot Cię całkowicie zadowoli dzięki wszechstronnej optyce.
  • Odpowiedz
@srogie_zaskoczenie: A ja Ci polecę porządny kompakt RX-100 w wersji pierwszej. Lustrzanki nie będzie Ci się chciało nigdzie nosić + komplet obiektywów. Mieści się w kieszeni a najlepsze zdjęcia wychodzą aparatem, który masz przy sobie :)
  • Odpowiedz
@srogie_zaskoczenie: Raczej bym się na twoim miejscu rozglądał za zwyczajną cyfrówką z wymienną optyką, ewentualnie jakimś analogiem. Mam jedną z tych tanich budżetowych lustrzanek i ten zakup to był błąd życia.Bardzo słabo łapią światło i w ogóle bida chyba że masz jakąś dobrą lampę i dyfuzor. W ogóle fotografia to droga rozrywka jest i nie polecam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@srogie_zaskoczenie: a chcesz się nauczyć robić zdjęcia, czy po prostu mieć aparat do cykania w trochę lepszej jakości? Nowe czy używane wchodzą w grę?

ewentualnie jakimś analogiem


@Kisieliusz: xD No tym to sobie na pewno porobi zdjęć... Albo zbankrutuje na labie, albo będzie się musiał obkupić w koreks, powiększalnik, chemię i robić CZB
  • Odpowiedz