Wpis z mikrobloga

#rocketgarage
CB dostała dziś grzane manetki, zapalniczkę podłączyłem też bezpośrednio do aq.
Nowe przewody, węże, świece, synchro gaźników, regulacja/sprawdzenie luzów zaworowych, nowe płyny.
Muszę dorwać nową owiewkę do lampy.
Ogólnie robi się z niej mały - wielki turystyczny pożeracz kilometrów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motocykle #cb500
Rezonator - #rocketgarage
CB dostała dziś grzane manetki, zapalniczkę podłączyłem też...

źródło: comment_gUzMrLEmtuCrBbYIwkjNJDhZ8NsfBAzd.jpg

Pobierz
  • 15
@Rezonator: Dlaczego do akumulatora? Nie lepiej na jakimś przełączniku np. do świateł? I tak ciągle na nich się jeździ. A nie ma możliwości, że np. zapomnisz czegoś wyjąć i akumulator Ci wyładuje. Poza tym jakiś bezpiecznik po drodze możesz wrzucić dla bezpieczeństwa.
@Analfighter: miałem do stacyjki cały sezon i nie odpowiada mi to. Często potrzebowałem ładować telefon i musiałem zapłon włączać, bez sensu.. Druga sprawa mogę w skrajnych przypadkach ładować akumulator przez zapalniczkę specjalną ładowarką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko potrzebne. Nie mam miejsca na kierownicy już na woltomierz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Analfighter: pompka byla chyba z 5 dni podpieta, telefon na 2/3 noce pod rzad bez odpalania moto tez byl podlaczany. Co za problem, to nie jest duzy pobor. To raz, a dwa.
Ja nigdy sie nie podepne pod instalacje swiatel czy czegokolwiek. Pojdzie zwarcie i mam #!$%@?, a tak to mi co najwyzej zjara bezpiecznik i samo gniazdo.
@Analfighter: przyjmijmy najgorsze możliwe parametry teoretyczne. Przetwornik który jest w stanie podać prąd 2A przy 5V. Daje nam to 10W efektywnej mocy. Bez zbytniego zagłębiania się w przekształcenia wzorów mamy 0,83A przy 12V. Zatem zanim akumulator straci swój ładunek upłynie 9 godzin, zakładając nieustanny pobór na tym poziomie. A żadna z tych rzeczy się nie wydarzy. W każdym z motocykli mam podłączone bezpośrednio, ładuje interkomy, telefony kamery i tak od dawna.