Wpis z mikrobloga

Wczoraj skończyłem oglądać #lost #zagubieni no i mam kilka pytań.

UWAGA SPOJLERY
UWAGA SPOJLERY

1. Jest gdzieś jakieś wyjaśnienie całego zakończenia i wszystkich zagwozdek? Bo nie wiem czy zrozumiałem to dobrze.

A teraz pytania odnośnie końcówki:
2. Po co przyjechał Witchmore na wyspę, i co powiedział lockowi na ucho?
3. Kiedy naprawdę zginęli bohaterowie? Od momentu zmiany lokalizacji wyspy, zaczęło się toczyć to ich "normalne" życie
4. Co oznacza to, że toczyli swoje normalne życia jak byli martwi? Co miało na celu te flashbacki?
4. Kiedy ustanowili, że miejscem zbornym po śmierci będzie kościół? Ojciec Jacka miał coś związane imię i nazwiskiem z kościołem z tego co pamiętam.
5. Kiedy zginęli Ci którzy odlecieli z wyspy samolotem?
6. Wyspa została zatopiona? W 6 sezonie nie zatopiła się, ale po przebłysku była taka wstawka przedstawiająca wyspę pod wodą.
7. Co z Desmondem i Hurleyem, wygląda na to że umarli. A Ben? Nie wszedł do kościoła, czyli nadal jest żywy. Jeśli wyspa nie zatonęła to Ben jest teraz jej obrońcą?

#seriale #spojler
  • 12
  • Odpowiedz
@tomszczyk:
@ElCidX: to nieprawda. Każdy umarł wtedy kiedy umarł.Nie wszystkich śmierć widzieliśmy, tak jak np Hugo. Widzieliśmy śmierć Locke'a (już nie pamiętam gdzie, ale chyba poza wyspą), shannon i libby na wyspie zabił je Michael.

Kościół był tym miejscem bo to po prostu kościół.

Christian, ojciec Jacka, powiedział wyraźnie że to co zdarzyło się na wyspie i poza nią było prawdziwe i to było życie.

Nie pamiętam szczegółów, wiele lat
  • Odpowiedz
@ElCidX
@jestem_legenda:

Aby dokładnie zrozumieć ten serial trzeba poczytać w internecie trochę opracowań.
Nie wiem czy jest coś takiego jak wyjaśnienie zakończenia - myślę że to był celowy zabieg aby każdy mógł sobie dopowiedzieć jak się serial kończy. W końcowych seriach (szczególnie 6) przedstawiane były sceny z rzeczywistości realnej i rzeczywistości alternatywnej (na pewno kojarzycie o co mi chodzi - Sawyer i Miles jako Policjanci/Detektywi itd. - ich życie jakby się
  • Odpowiedz
@ElCidX: Poniżej oczywiście same spoilery (info dla zabłąkanych)

Widzę, że tu kolega powyżej się rozpisał, to jeszcze dodam swoją zdanie na ten temat - generalnie dla mnie jest totalnie jasne, że


2. Po co przyjechał Witchmore na wyspę, i co powiedział lockowi na ucho?

Widmore chciał zawsze wrócić na Wyspę, bo wiedział, że to wyjątkowe miejsce, chciał wykorzystać jego moc do swoich celów. Nie pamiętam natomiast o co chodziło z tym
  • Odpowiedz
@ElCidX no koledzy tu właściwie wszystko wyjaśnili. Od siebie tylko polecę zapoznanie się z epilogiem serialu bo wielu ludzi go pomija a tak naprawdę odpowiada zgrabnie na wiele pytań.
  • Odpowiedz
Co z Desmondem i Hurleyem, wygląda na to że umarli. A Ben? Nie wszedł do kościoła, czyli nadal jest żywy. Jeśli wyspa nie zatonęła to Ben jest teraz jej obrońcą?


@ElCidX: @Sad_Statue: @jestem_legenda: scena po tym jak władzę nad wyspą przejął Hugo i wraz z Benem zostali strażnikami ściągając tam Walta
iAdamM - > Co z Desmondem i Hurleyem, wygląda na to że umarli. A Ben? Nie wszedł do k...
  • Odpowiedz
@ElCidX: nie można tego raczej traktować jako odcinek, to ponoć na dvd z serią było dodawane, ale to jedyna rzecz która pokazuje lostów po głównej fabule
  • Odpowiedz