Wpis z mikrobloga

Gratulacje straconego usera :D


@Synu: Nie wiem dlaczego tylu osobom wydaje się, że wchodząc na jakiś portal robią temu portalowi łaskę. Skoro blokujesz reklamy to z ich punktu widzenia i tak nic z Ciebie nie mają, więc równie dobrze możesz tam nie wchodzić. Przynajmniej serwer będzie mniej obciążony.
Nikt nie tworzy takiego wielkiego portalu żebyś miał co poczytać za darmo tylko żeby zarabiać.
Dodatkowo łatwiej znaleźć reklamodawców na portal z milionem unikalnych userów niż z 500k.


@Synu: Strzelam, że rozliczają się z kliknięć, a nie samego oglądania, a raczej jego braku bo wszyscy sobie zdają sprawę, że większość tego nawet nie widzi bo blokuje.
@Synu: no ale serio, umrzesz od tego że wyłączysz adblocka? Ktoś z Twojej rodziny umrze? Dzięki temu wpisowi zdałem sobie sprawę, że adblocka dla weszło wyłączyłem już z 2 lata temu i jakoś żyję. Może wolałbyś np. płatny abonament jak na wyborczej?
@Synu: patrząc na wcześniejsze wypowiedzi właściciela, odpowiedział by ci w stylu "to wypier..." i się nie przejął ;) Ich polityka, nie zgadzasz się na ich warunki masz masę innych stron ;) To jego portal i może go zablokować każdemu, jeśli ma taki pomysł.

Z perspektywy weszlo pozbycie się wszystkich czytelników korzystających z adblocków może akurat być dobrym wyjściem, mniejszy ruch to mniejsze wymagania sprzętowe - i większe zaufanie przy kolejnych współpracach.
@No25: trzeba mu przyznać, że jest konsekwentny - uznał adblocki za kradzież, to zablokował całkowicie dostęp. Nawet jeśli początkowo straci ruch, w dłuższej perspektywie może zyskać finansowo, a na pewno nikt mu nie zarzuci, że mówi "a" i robi "b".
@silver_spike: szczerze? #!$%@? tam straci. Oczywiście takich deklaracji jak ta powyższa będzie dużo, ale jeżeli ktoś wchodzi na ten portal od lat, to nie przestanie nagle, tym bardziej gdy spotka się z nieoczekiwanym stanowiskiem Stana, który wprost pisze, że nie zależy mu na cebuli, dla której problemem jest wyłączenie tego adblocka. Pojęczą, pokrzyczą, a później pokornie i w tajemnicy wyłączą co trzeba i wrócą do lektury portalu.
@Pete1: też tak sądzę, i może pociągnie za sobą innych większych graczy, którzy pójdą jego śladem jak zobaczą efekt. Sam nie korzystam z adblocków i nie mam problemów z reklamami, ale pewnie dlatego, że rozsądnie dobieram źródła i od kilku lat nie spotkałem się z przeszkadzającymi formami.
@Synu Gratuluje straconego usera xD Chlopie, obudz sie. Gimbus, ktory dostaje kieszonkowe od rodzicow nie jest dla nich niczym wartosciowym. I tak na tobie nie zarobia, szanuje Krzysztofa ze pierwszy odważył się glosno mowic, ze prowadzenie portalu nie jest darmowe.