Wpis z mikrobloga

Cześć, napisałem aplikację na #android - Wykopółka oraz robię #rozdajo !

Czym jest Wykopółka?
Dzięki aplikacji masz dostęp do setek książek udostępnionych przez społeczność Wykop.pl. Bookcrossing stworzony z myślą o mirkach.

W ramach promocji postanowiłem, że zrobię #rozdajo , w którym oddam książkę pt. Android w praktyce (711 stron), jest to świetna pozycja do nauki programowania na androida. Książka podchodzi do tematu praktycznie i konkretnie.

Link do pobrania: Google Play
Szukam code review, link do GitHub: https://github.com/hypeapps/wykopolka-android/
Wersja przeglądarkowa: www.wykopolka.pl

Warunkiem wygrania jest zaplusowanie tego posta, losowanie 4 stycznia o godzinie 19 przez mirkorandom.

#wykopolka #androiddev #programowanie #aplikacje #googleplay
szyna55 - Cześć, napisałem aplikację na #android - Wykopółka oraz robię #rozdajo !

...

źródło: comment_YvlV6bg5RPwXuORlR0PdiolYSV9AlUS6.jpg

Pobierz
  • 36
@DeVaK: Uprawnienia do apartu są potrzebne przy oddawaniu książki. Dodajesz okładkę, która jest zdjęciem z aparatu.
@QuDos: Cała idea wykopółki polega na zaufaniu użytkowników, dlatego celujemy w mirków. Dodatkowo nasz system faworyzuje osoby uczciwe, oddające książki w dobrym stanie. Niedługo wprowadzimy ranking z punktami. Niestety oszustów nigdy nie wyplenimy.
@szyna55 a jakby zamienić, By osoba, która chce książkę dawała opłatę? Możnaby stworzyć portfel, który będzie można doładować, a osoba otrzyma pieniądze na wysyłkę. Myślę że to byłoby bardziej sprawiedliwe
@QuDos: To było rozważane ale żeby stworzyć portfel musimy mieć operatora płatności, związać się umową z PayU albo Inpay, utrzymywać konto bankowe, odprowadzać prowizje do operatora etc. Koszty zabawy wzrosną jeszcze bardziej o czasie poświęconym na późniejsze utrzymanie systemu portfelowego nawet nie mówiąc. Poza tym, wszyscy musieliby tak działać bo jeśli damy obie opcje, tj aktualną + przedpłatę to będą 2 obozy, jedni będą fundowali zabawę innym. Kolejna sprawa to dane
@QuDos: Na urządzeniach, które testowałem zdjęcia wykonywały się poprawnie. Zdjęcia robione są przez wbudowaną aplikację do robienia zdjęć, która najpewniej sobie je obraca jakimś cudem. Podaj mi model telefonu, przyjrzę się temu.
@szyna55: a jak z kwestią egzekwowania zwrotu pozycji? Jest jakikolwiek plan inny niż "na ładne oczy" ? Kolekcjonowanie biblioteczki technicznej trochę kosztuje, trochę lipa pożyczyć wysłać przypadkowemu mirkowi książkę i już jej nie zobaczyć, tak jak jego konta na wypoku.

PS. nie krytykuję pomysłu, pytam o szczegóły bo nie mogę ich znaleść na stronie ani w apce
@szyna55: przydałoby się dodać jakieś FAQ na czym to dokładnie polega i nawet prosty regulamin żeby uniknąć problemów ze zwrotem. Btw ja dalej nie wiem jak to działa, dodaję książkę na wishlist i czekam aż ktoś Ją przeczyta i mi wyśle pod warunkiem że będę kolejny? To będzie 100 lat czekania jeśli na daną książkę zapisze się np 5-10 osób. I co dostanę powiadomienie na wykopie jak się zwolni czy jak?