Wpis z mikrobloga

@bazingaxl: @Rupertciak: @d1l4x: Ok, patrzę już na Amazonie, a Swift tak w ogóle nadaje się jako pierwszy język? Pomyślałem o nim, bo finalnie chciałbym głównie właśnie na MacOS/iOS programować, ale może lepiej zacząć od czegoś innego?
@EvineX: a jeśli chodzi o samą naukę programowania na iOS to pooglądać tutoriale z tworzenia aplikacji w xcode. Znajdziesz na yt podstawowe kursy. Ważne żeby oglądać jak najnowsze, czyli dla xcode 8 bo to ma ogrowne znaczenie jeśli chodzi o budowanie widoków. Dobrze też zorientować się jak to wyglądało w poprzednich wersjach. Do tego dokumentacja cocoa touch i wszystkich framowrków do okoła, np Core Graphic/Animation. Wszystkie masz tutaj https://developer.apple.com/reference warto poczytać
@violator: Wow, ile informacji! Dzięki, napewno się zastosuje (ʘʘ) A z książką rzeczywiście może się troszkę pospieszyłem, ale fajnie jest mieć coś papierowego w ręku, no i też wyszła dopiero 28. grudnia i jest w aktualnym stanie :) będę mógł czytać i jednocześnie sam próbować
@EvineX: z tego co widze dużo Ci tu napisali ale pamiętaj że powinieneś najpierw wpisać fraze w google, jako pierwszy jest wynik od apple i tam powinieneś zacząć, jeżeli serio chcesz się uczyć i napotkasz jakieś problemy to pisz do mnie PW, nie dostaniesz wprost odpwiedzi ale chętnie naprowadzę Cię na rozwiązanie i może to chwile potrwać więc nie będzie latwo, powodzenia!
i
@EvineX:

Swift bedzie dla poczatkujacego latwiejszy niz np. C bo ma duzo bardziej ludzka skladnie.
Jednak budowanie aplikacji np na iOS bedzie wymagac zapoznania sie ze srodowiskiem oraz xcode co osobiscie uwazam, za wieksze wyzwanie niz nauka programowania.

Moja rada, czytaj duzo o obiektach/jezykach obiektowych i algorytmach.