Wpis z mikrobloga

Przed świętami przyszedł mi tani wyświetlacz 7" 1024*600 z #aliexpress Przesyłka przyszła dość szybko jak na okres przedświąteczny (3 tyg.).LCD Bardzo dobrze zapakowany i zabezpieczony.

Wydrukowałem do niego podstawkę znalezioną na thingiverse, ale musiałem trochę pokombinować z montażem płytki LVDS.

W opisie na Ali nie ma nic o tym jakiego zasilania potrzebuje ale wujek Google podpowiedział, ze od 4.5V do 12V. I faktycznie działa perfekcyjnie przy 5V zasilany bezposrednio z powerbanku.

Co do jakości obrazu to jestem mile zaskoczony, obraz jest ostry, kolory ok. Jedyne do czego się mogę doczepić to martwy piksel na środku ekranu. Testowałem z Raspberry Pi i Orange Pi choć w sumie źródło sygnału raczej nie ma znaczenia.
Wołam @volf_ i @cziterus bo byli zainteresowani.

#itemyzchin #raspberrypi #recenzja
#druk3d #lcd
Czayen - Przed świętami przyszedł mi tani wyświetlacz 7" 1024*600 z #aliexpress Przes...

źródło: comment_ctXmdgxjz3heprzHppX0Hfx2PTIN2Cdv.jpg

Pobierz
  • 11
@Czayen, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili! Mam dokładnie plan wykonać taką malutką retro konsolę - set wydaje się idealny ;-) Powiedz mi - na ile wyceniasz wydruk takiej podstawki jakbym chciał ją zamówić u Ciebie?