Wpis z mikrobloga

Porównanie rewanż
1)Lublin jest miastem który od zawsze odgrywał ważną rolę w Polsce
Rzeszów był jedynie miastem tranzytowym między Krakowem a Lwowem
2)W Lublinie była zawarta unia która była bardzo istotnym wydarzeniem w europie
Rzeszów był mało znaczącym miasteczkiem
3)Lublin do niedawna był jedynym miastem w Polsce gdzie były dwa uniwersytety
Rzeszów musiał bazować na Lubelskiej filli UMCS-u
4)Lublin bywał stolicą Polski
Rzeszów ani razu
5)Od dawna Lublin był bardzo znaczącym miastem gdzie od jego nazwy powstało województwo
Województwo Rzeszowskie istniało tylko przez moment
6)W Lublinie są bardzo znane wydarzenia kulturalne o prestiżu międzynarodowym np.Noc Kultury
W Rzeszowie nie ma żadnego kulturalnego wydarzenia o randze międzynarodowej
7)Lublin chcę rozwijać przyjazne relację z sąsiednimi gminami tworząc aglomerację
Rzeszów chcę tylko wchłaniać sąsiednie wsie
8)Lublin rozbudowuję przedmieścia
Większość terytorium Rzeszowa to tereny rolnicze
9)W Lublinie żyli i tworzyli ludzie którzy mieli bardzo istotny wkład w Polską kulturę (Mikołaj Rej,Jan Kochanowski)
Jedną z najbardziej znanych ludzi kojarzonych z Rzeszowem jest kiczowata gwiazdka Justyna Steczkowska
10)Lublin był miastem bardzo istotnym dla kultury żydowskiej został nazwany "Nową Jerozolimą"
Rzeszów nie był istotnym miastem dla kultury Żydowskiej
11)Lublin ma kaplicę świętej trójcy jeden z najważniejszych zabytków w europie
Rzeszów nie ma prestiżowego zabytku
12)Lublin był miastem bardzo istotnym w handlu europejskim miał prawo organizować cztery jarmarki w roku
Nie wiem czy w ogóle w Rzeszowie były jarmarki
Wynik Lublin 12 - 0 Rzeszów
Dwumecz Rzeszów 5 - Lublin 12
P.S-Czasami bez istotnie hejtuje Lublin ale najczęściej robię to tylko dla tego aby zwrócić uwagę na problemy.Dobrze wiem że Rzeszów ma duże kompleksy do Lublina i dlatego zacząłem ten "wykop mecz"
#lublin #rzeszow #porownanie #polska
  • 34
@Vincenzo: To z tego, że ja od początku pisałem o Uniwersytecie, a nie o uczelni wyższej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cytat z wikipedii odnośnie PRz

W dniu 25 kwietnia 2016 roku uczelnia uzyskała status uniwersytetu technicznego, jednak dotychczasowa nazwa nie ulegnie zmianie

PRz jest Uniwersytetem technicznym od 2016 roku.
@Filoz: rzeszów zawsze się patrzył w kierunku krakowa. kompleksy w stosunku do lublina? proszę cię, lublin to była kiedyś co najwyżej przelotówka w kierunku warszawy i nic poza tym
@Filoz: @aaadam91: Wasz największy problem to ta wyimaginowana rywalizacja, gazety w Rzeszowie porównują się do innych miast, nigdy nie widziałem żeby ktoś porównywał Rzeszów do Lublina a jak widzę u was to jest częsty temat XD Nikt w Rzeszowie nie myśli o Lublinie bo nie ma takiej potrzeby, do Warszawy jeździ się już inna trasa a innych powodów żeby jechać do Lublina( kaplica świętej trójcy nie jest chyba tak wspaniała
@Filoz: Lublin z Rzeszowa się śmieje, Kraków traktuje Rzeszów jak psa, a Rzeszów mimo to nigdy nie przestał marzyć i choć jest karłem na szczudłach to nigdy nie poprzestał na tych jednych tylko próbuje stworzyć coraz wyższe, dłuższe, lepsze, chce być zwyczajnie zauważonym. Bo nie ma nic gorszego dla miasta jak zamknięcie się w swojej zajebistości. Jeśli miasto myśli, że jest takie wspaniałe to przestaje się rozwijać, na szczęście Rzeszowowi to
1. W rzeszowie jest wielka #!$%@?. I weź to przebij.

Nie znam rzeszowa. Byłem raz przez noc a tak przejazdem. Podobno najniższa prędkość przejazdu w korkach w polsce. Znów - tańsze nieruchomości i ponoć aktywny nowoczesny rynek pracy.

W lublinie za to... zapraszamy. Bardzo dużo się zmienia. Rynek pracy ciekawy o czym zapewniam. Pięknie położone miasto, zielone, pachnące historią. Inwestuje. W przeciągu 8 lat wyremontowało chyba połowę głównych dróg i ciśnie dalej.
ad1

Lublin odgrywał ważną rolę, ale nigdy jako miasto w rękach czysto Polskich. Był ważny pod zaborem rosyjskim, następnie po odwilży, potem w czasach komunizmu... Podobnie było z Rzeszowem.
Teraz Rzeszów to jest okienko na południowy wschód a Lublin okienko na wschód - pełnią podobne role.

2)W Lublinie była zawarta unia która była bardzo istotnym wydarzeniem w europie

Rzeszów był mało znaczącym miasteczkiem


Na tej samej zasadzie, to w Rzeszowie montowali silniki
@ktostujestdieselem: Ok bo to już się staje nudne
1) Jakby Lublin mało co znaczył rękach "czysto polskich" to w 1918 by nie został stolicą oraz w 1569 by nie zapadła tu unia (spokojnie do wszystkiego dojedziemy)
2)Taka była prawda Jarmarki,Życie kulturalne w wschodniej Polsce skupiało się w Lublinie i we Lwowie.Mówię tu o wydarzeniu co nadało ważną range miastu a nie o jakiejś produkcji
3)Chcesz czy nie ale to UMCS przyczynił
Jako mieszkaniec okolic Rzeszowa byłem w Lubinie po raz pierwszy majac 25 lat bywajac wczesniej wiele razy w Krakowie choc odleglosc podobna i szczerze miasto nie zrobilo na mnie jakiegos super wrazenia. Spodziewalem sie pieknej, ogromnej starowki czy licznych zabytkow. Tak naprawde na starym mieście jest malutki rynek, jedna glowna ulica i kilka mniejszych, niezbyt ładny wizualnie zamek czy plac litewski ktory tez jakoś piekny nie jest. Archikatedra czy brama krakowska choc