Wpis z mikrobloga

#skoki #sport
Kiedyś byłem fanatykiem "Bravo Sportu", miałem prawie każdy numer, czytałem zmyślone wywiady (chyba większość taka była) i artykuły od deski do deski. Gdy Piotr Żyła zaczął kilka lat temu jakoś lepiej skakać, to skojarzyło mi się, że gdzieś kiedyś przewinęło mi się jego nazwisko. Na strychu zachowała mi się jeszcze kolekcja, zacząłem ją przeglądać w poszukiwaniu Żyły. Trochę się naszukałem i naczytałem różnych rzeczy, zanim trafiłem na zgubę. Mocna nostalgia. Od razu zrobiłem skan i wysłałem mu na Facebooku. Piotrek powiedział, że dobre i podziękował za podrzucenie. Teraz pomyślałem, że i Wam podeślę i sobie zerkniecie.

Numer 2 (w roku), 23 stycznia - 5 lutego 2002.
Trochę #gimbynieznajo.
Pidzej94 - #skoki #sport
Kiedyś byłem fanatykiem "Bravo Sportu", miałem prawie każdy...

źródło: comment_1P3aEMoMrCygJY0d8za6In8YFmnGEdnr.jpg

Pobierz
  • 34
@Pidzej94: przeczytałam :) Wspominają w artykule również o dziewczynkach, które trenowały skoki i narzekały na brak kobiecych zawodów... Tak mi się przypomniało, że jak w grudniu byłam w Słowenii to widziałam tam właśnie transmisję z zawodów w skokach narciarskich... kobiet, i było to dla mnie zaskoczeniem. Ciekawe, kiedy wprowadzili? :)
@Pidzej94: Popatrzmy na te nazwiska,
Mateusz Cieślar - dwa starty w Pucharze Kontynentalnym (bez punktów), nie przebijał się nawet w FIS Cup(III liga skoków),
Paweł Słowiok- w tym momencie kombinator norweski, najsłabszy z trójki startującej w Pucharze Świata, zdobył punkty raz w ciągu 7 sezonów.
Wojciech Cieślar - kombinator norweski, jednak z bardzo miernymi wynikami
Kamil Dyrt - aż musiałem wygooglować bo w życiu o nim nie słyszałem - jak
@kostniczka: Puchar Świata kobiet rozgrywają od roku 2011/2012, a Puchar Kontynentalny kobiet już od sezonu 2004/2005. W sumie Słowenki wypadają w miarę dobrze w tym sporcie, nie dziwota więc że są transmisje. Nasze skoczkinie zaś nadal na poziomie Kazachstanu w skokach mężczyzn. Nawet takie kraje nie liczące się u mężczyzn jak Rumunia, Holandia, Węgry mają lub miały skoczkinie liczące się na arenie międzynarodowej, tak u nas jak w lesie ( ͡