Wpis z mikrobloga

Gulasz z wolnowaru.
- kilo gęsich żołądków
- kawał serca wołowego
- garść serc indyczych
kilka godzin na high lub noc na low
+ kasza gryczana, sos na bazie tego co puściło mięso i ogórki kiszone

Słodki Jezu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@endipek ( ͡º ͜ʖ͡º)

#gotujzmatra #gotujzwykopem #bezglutenu #wolnowar i trochę #paleo no a raczej #samuraj ale tagu to jako tako nie ma
matra - Gulasz z wolnowaru.
- kilo gęsich żołądków
- kawał serca wołowego
- garść ...

źródło: comment_SDyxHvNTY2DZv7zZTdeJ9SRFmlrXSVK4.jpg

Pobierz
  • 14
@matra: Właśnie ja przesmażam, mięsko wychodzi dobre ale sosu już nie co jest logiczne bo w końcu zamykam soki w mięsie.
Z drugiej strony trochę się boję wsadzić surowe bo co jak się nie dogotuje w środku?

Co robić, jak żyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@gzf-: ze sklepu. Jedyne miejsce, w którym udało mi się je kupić jest Spar w Cieszynie, cena ok 18zł za kilo. Jeśli ktoś nie jadł polecam z całego serca - kruche i bardzo delikatne mięso, no fenomenalne jak dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wdowapotedlarzu: katuję wolnowar od października 2015, bo wtedy go dostałam i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się surowe w środku mięso, a robiłam już wiele rodzajów. Raz jeden jedyny łopatka wieprzowa się nie dogotowała, w sensie nie była tak delikatna jak powinna być, tylko nieco za twarda, mimo że siedziała tyle co zwykle. Ale podejrzewam, że ze starej świni mięso było, bo w ogóle nie było to smaczne przy okazji.
@endipek: ponoć stek z serca jest spoko. Ja nie próbowałam, bo rzadko mam możliwość i w tym chęć na zabawę w dwa obiady - niebieski podrobami niestety gardzi, już dzisiaj cały dzień marudził, że mu śmierdzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@endipek: ja mam w zamrażarce kilka paczek wątróbki drobiowej i wołowej. Na jutro jeszcze mam patelnię fasolki szparagowej z kiełbaską, ale na wtorek już sobie drobiową rozmrożę i zjem z duszoną albo grillowaną cukinią :3 Na tak długo przestałam jeść praktycznie jakiekolwiek podroby, że teraz sobie nie odpuszczę i postaram się je jeść tak często jak zwykłe mięso ( ͡° ͜ʖ ͡°)