Wpis z mikrobloga

@spotlessmind: dzieciate Mirabelki/Mirki katowickie/śląskie: wykop odnośnie fotelików skłonił mnie do przeczytania kilku artykułów i ogólnie morał jest taki, że fotelik musi być dopasowany zarówno do samochodu jak i dziecka, najlepiej przez doświadczonego sprzedawcę. Pytanie - czy znacie jakiś godny polecenia sklep w okolicach Katowic, gdzie sprzedawcom nie zależy tylko na wciśnięciu klientowi towaru i można liczyć na fachową poradę?

Myślę o fotelikach RWF z isofixem, tylko boję się, czy mi się do samochodu zmieszczą. Żeby się nie okazało, że samochód trzeba zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°). BTW ktoś wie, jak z montowaniem tego typu fotelików na środku samochodu, bo tam też zdaje się jest isofix?

#foteliki #fotelik #katowice #slask #dzieci
  • 10
@spotlessmind: nie wszystkie samochody mają isofix na środku.
Trzy miesiące temu zagłębiałem temat, generalnie isofix plus mocowanie tyłem do kierunku jazdy to podstawa. A przy tym mega wygoda.
Z resztą to trochę loteria.
Sklepu żadnego nie polecę, bo wszędzie tylko piniondz.
@Jarython: pewnie Twój jeszcze mały? dziecko się wkurza bo nic nie widzi, jak jest duże to już mu niewygodnie w nosidle.. (a ono tyłem jest). Nasz z marudzenia w aucie jak był tyłem przeszedł do wielkiego entuzjazmu od kiedy jest przodem.
@spotlessmind: Viki w Zabrzu na Roosevelta. Popytaj kiedy będzie spotkanie z expertem od fotelików (co sobotę jest inny). Poleci Ci konkretne RWF, z tyłu sklepu jest mały parking - możesz przymierzać parę modeli pod swoją kanapę/auto/przestrzeń.
Średnicówką w 10-15 minut dojedziesz z Kato.
@trustME: Jak masz zamiar rozgłaszać takie mądrości, to lepiej nic nie pisz. Dzieci należy wozić jak najdłużej tyłem, nawet do 4 roku życia. Tak jest o wiele bezpieczniej, ze względu na proporcje małego dziecka - łatwiej o uraz kręgów szyjnych w wypadku jeśli jedzie przodem. I tyłem nie tylko wozi się w niemowlęcym nosidle, tylko w dużych fotelikach RWF typu Axkid, BeSafe. Obecnie wożę 15m dziecko tyłem w foteliku BeSafe IzI