Wpis z mikrobloga

@rad0330: Też się przejechałem na nich parę razy, gdy wybierała trasę, którą nie chciałem jechać. A trasy alternatywne były w ogóle z czapy. Używasz jakiejś dedykowanej nawigacji, czy apki na smartfona?
@theStanvard: W map google musisz mieć wyłączone połączenie z netem, żeby działały offline. Samo pobranie nie daje nic, bo aplikacja jeśli ma możliwość techniczną, to #!$%@? neta cały czas.
@rad0330: Właśnie też zainteresowałem się TomTomem, bo mają dosyć rozbudowaną usługę (dlatego o nich wspomniałem). Wykorzystywanie ich map m.in. przez Apple o czymś świadczy. Jak się sprawują? Dokładnie podaje np. którego pasa ruchu powinienem się trzymać? Bo to mój największy problem jak wjeżdżam do dużego miasta, którego nie znam. Google Maps miewa z tym problemy i nie zawsze wskazuje mi jak powinienem jechać, albo mówi kompletnie z czapy i łapie mnie
@theStanvard: Jeśli chodzi o korki to nie korzystałem zbytnio z tej funkcjonalności w telefonie. Samo wyznaczanie trasy jest idealne, czas przybycia jest podawany niemalże idealnie. W telefonie nie jestem Ci w stanie powiedzieć dokładnie jak jest z informacjami o pasach ruchu ale na zwykłej nawigacji samochodowej wszystko jest rozrysowane na ładnych grafikach i są komunikaty głosowe której strony powinno się trzymać. Przejechałem z tą nawigacją juz kilkadziesiąt tysięcy kilometrów po europie
@rad0330: Sprawdzę sobie najpierw apkę, bo bez subskrypcji oferują 75km nawigacji. Niedużo, ale zobaczę mniej więcej jak się sprawuje. Za jakiś czas będę musiał pomyśleć o czymś dedykowanym, bo korzystanie wyłącznie z telefonu bywa uciążliwe i momentami niepraktyczne. Dzięki za odpowiedź!