Wpis z mikrobloga

Mircy z #krakow #piwowarstwo #majsterkowanie #diy, mam do oddania kilka takich oto plastikowych kegów 30l po piwsku. Może ktoś z was potrzebuje na własną produkcję albo do zmajstrowania czegoś fajnego (może #wykopjointclub). Odbiór osobisty w Starym Podgórzu przy Staromostowej. Jak potrzeba więcej, to są dostępne na bieżąco. Szkoda wyrzucać, a może jakiś Mirek zrobi z nich użytek.
menstruacyjnakaszanka - Mircy z #krakow #piwowarstwo #majsterkowanie #diy, mam do odd...

źródło: comment_v7nODiIvv9V6HkqfDTWbBtn5C9qHvqGL.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@Gronie: mam taki petainer i dopasowałem gumowy korek do butli z winem z otworem na rurkę ferm. Zrezygnowałem gdy niby umyty zbiornik nosił jednak ślady po piwie, które było tam wcześniej. Potrzebna lepsza chemia a takiej nie mam.
Dodatkowa uwaga: pojemnik jest dość wiotki przez to, że nie jest pod ciśnieniem. Przenoszenie bez kartonu/kosza może być problematyczne.
  • Odpowiedz
  • 0
@MariuszMickiewicz ok dzięki za info. Właśnie miałem wątpliwości. Zostanę przy zwykłych fermentorach.
A może jakieś patenty skąd brać fermentory żeby nie kupować tych w sklepach piwowarskich?
Wcześniej ktoś z rodziny mi załatwiał takie po kleju spożywczym (taki do etykiet w Polmosie) ale jest już na emeryturze i źródło fermentorów mi wyschło.

  • Odpowiedz
@Gronie: ja wbiłem do lokalnego browaru restauracyjnego gdzie robią min.piwo miodowe. Dostarczają ten miód w wiadrach 10 litrów. Fajne te wiaderka bo i słód można w tym przechowywać i dobre są na cichą czy inne lagerowanie.
(Żeby nie było to miód sztuczny dają)
Myślę, że jakieś piekarnie też mogą być dobrym źródłem opakowań patrząc ile koncentratów np. słodu walą do chleba.
  • Odpowiedz
@MariuszMickiewicz: Do tych 10L ma łatwy dostęp ale nie używam (mam tego dużo w domu ale to raczej takie coś przenieść, drewno na rozpałkę do ogniska przynieść itp.) Najbardziej zależy mi na wiadrach 30L bo robię prawie zawsze warki ok 25 L
  • Odpowiedz